Gebelik Belirtileri

Ateş Ölçme Yöntemi İle Hamile Kalmak

Eskiden fertilite olup olmadığınızı ateş ölçme yöntemi ile öğrenebiliyorsun deseler güler geçerdim. Şimdi ise böyle bir sistemin doğruluk payının olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını gördüm ve buna ikna oldum diyebilirim. Aslında bu size de saçma geliyorsa gelin ön yargılı olmayın ve yazımıza göz gezdirin. Belki tesadüfen buraya girdiniz ve sizin hayatınızı değiştirecek bir püf noktayı bizim sayemizde öğrendiniz neden mümkün olmasın ki? Vücut ısısı aslında bize bizimle ilgili birçok ayrıntıyı da sunuyor. Bunlardan biri de ateş ölçme yöntemi ile ovulasyon (yumurtlama) zamanınızı yakalamak ve dolayısı ile hamile kalma şansınızı artırmak.

ateş ölçme yöntemi tablosuna örnek
ateş ölçme yöntemi tablosuna örnek

Vücut ateşinizin derecesi size yumurtlamanızla ilgili bilgi veriyor size de ateşinizi her gün aynı saatte ölçüp bir tablo çıkarmak bu tabloya göre yumurtlama günlerinizi hesaplayarak hamilelik şansınızı artırmak olacaktır. Yumurtlama öncesi normal vücut ısınız 36-36.5 iken yumurtlama zamanlarında yükselmeye başlayacaktır. Yükselmeye başladığı günlerde gün aşırı ilişkiye girmeniz bu şansı artıracaktır. Kadının yumurtlaması bir anda olup biten bir olaydır fakat yumurta hücresi 24 saat canlı kalabilmektedir. Aynı zamanda sperm hücresi de 3 gün canlı kalabilmektedir. Dolayısı ile yumurtlamadan 3 gün önce olan bir ilişkide de döllenme oluşabilmektedir. Ateş ölçme yöntemi ile yumurtlamayı yakaladınız diyelim aynı zamanda gün aşırı ilişkide de bulundunuz. Eğer yumurtlamadan sonra ateşiniz 18-20 gün sürerse hamile olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Böyle durumda erken gebelik belirtilerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda beta hcg testi yapabilir erkenden hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Bu yöntemle hamile kalan kadın sayısı oldukça fazla. Denemeye değer bir yöntem ki sonunda hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. Ayrıca bir not daha düşmem gerekirse adeti düzensiz olan bir kadın bile her gün ateşini ölçüp vücut ateşinin en yüksek olduğu döneme de illaki denk gelecektir böylece mens düzensizliği olan bir kadın bile yumurtlama zamanını kendisi kolayca bulacaktır.

Ateş ölçme yöntemi ile hamile kalmak
Ateş ölçme yöntemi ile hamile kalmak

Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta ateşinizi ölçerken her gün aynı saatte yataktan kalkar kalkmaz ölçüm yapmalısınız. Yani bu konuda tutarlı olmalısınız ki vücudunuzu tanıyabilesiniz. Yumurtlama zamanında ateşin yüksek olmasının sebebi progesteron hormonudur. Bu hormon vücudu her adet döneminde hamileliğe hazırlar.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares