Gebelik Belirtileri

Evde Limon Ve Karbonatla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Biz bayanlar konu hamilelik olursa bu yolda denenen her şey mübah sayılır. Evde olabilecek her yol denenmeli ve görülmelidir. Evde idrar testi yapmak şöyle dursun bu yolda neler neler deneniyor aklınız almaz. Ama tabi şöyle bir durum var ki eskiden de gebeliği hemen öğrenebilmek gibi bir şans yokmuş. Kadınlar türlü türlü yollarla hamile olup olmadıklarını anlamaya çalışırlarmış. Evet aslında eğer duymadıysanız söyleyince siz de şaşırabilirsiniz. Evde karbonat ve limon sayesinde hiç gebelik testi yapıldığını duydunuz mu? Şaşıranlar olduysa biz anlatalım denemek ya da denememek size kalmış. Ama tabii ki biz her zaman kesin sonuç veren testlerden yana olduğumuzu belirtmek isteriz. Ama içimde kalmasın ben de deneyim diyorsanız zaten iş bir karbonat ve limona bakıyor hanımlar.

limon ve karbonat ile hamilelik testi nasıl yapılır
limon ve karbonat ile hamilelik testi nasıl yapılır

Aslında nette yorumları da okuduğumuz kadarıyla başarılı sonuçlar da çıkabilmekte. Tabii istisnalar kaideyi bozmaz demişler. Şimdi testin nasıl uygulanacağını sizlere anlatalım. Merak edenler evde bunu uygulayabilirler. Öncelikle adetinizin birkaç gün geçmesi gerekmekte. Her evde olabilecek bir limon ve bir tutam karbonat ile testi yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii bu testleri ayrı ayrı yapıyorsunuz. Yani limon ve karbonat bir araya girmiyor. Önce bir plastik bardağa idrarınızı yapıyorsunuz. Bir limonu ikiye bölüm bir yarısını idrarın içerisine sıkıyorsunuz. Eğer limon tortularının üstte kaldığını gözlemlerseniz bu hamileliğin negatif olduğunu belirtmekte imiş. Tortular aşağı iniyorsa gebelik olabilme ihtimali düşünülmekteymiş.

evde yapılabilecek testler ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz
evde yapılabilecek testler ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz

Bir diğeri de karbonat gebelik testi. Yine bir bardağa idrar yapıp içine bir tutam karbonat atıyorsunuz. Karbonat bir süre sonra kabarır ve köpürür ise bu hamile olabileceğiniz anlamına geliyor. Eğer dibe çöküyor ve hareket yoksa bu negatif anlamı taşıyor. Evet işte böyle aklımda kalmasın ben de deneyim diyenler varsa deneyebilir. Tabii ki yinelemek isterim ki gerçek sonuç veren gebelik testini daha uygun buluyoruz. Aklınızda soru işaretleri kalmaması adına kanda beta hcg testi size en doğru sonucu verecektir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares