Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti

Çin takvimi tarihi 700 yıla aşkın bir yıldır Çin’de kullanıldığı bilinmektedir. Dünyada da milyonlarca kişi bu yolla kesin olmamakla birlikte Çin takvimini kullanarak bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Tabii ki kesin bilgi vermemekle birlikte en kesin bilgiyi 18-20. haftalarda ultrason sonucu alabilirsiniz. Bebeğin cinsiyeti en erken 15. haftalarda ultrason ile bilinebilmektedir. Yine bebeğin cinsiyeti hakkında ipuçları verebilecek bazı belirtilere buradan ulaşabilirsiniz. Çin takvimi hakkında dilerseniz sizlere nasıl kullanılır ayrıntılı bilgi verelim.

çin takvimine göre cinsiyet belirleme tablosu
çin takvimine göre cinsiyet belirleme tablosu

Çin takvimi kullanılırken iki bilgi esastır. Annenin yaşı ve annenin gebeliğinin başladığı ay önemlidir. Çin takviminde bir detay daha var en erken 18 en geç 45 yaşındaki anne adaylarının bebeklerinin cinsiyetleri hakkında bilgi vermektedir. Yıllarca kullanılan bu yöntem şöyle kullanılmaktadır. Takvim çizelgesinde sol tarafta 18 den 45 e kadar sayılar yer almaktadır. Üst kısımda ise aylar yer almaktadır. Annenin yaşı ve gebeliğinin başladığı ayın kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini göstermektedir. Yine takvimi kullananlar için önemli dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Örneğin mart ayı ve sonrasında doğanlar yaşlarına 1 yaş eklemelidir. Ocak ve Şubat doğumlu olanlar ise farklı bir yöntem izlemeliler. Öncelikle doğduğunuz yıl neyse Çin takvimine göre başlangıç yılını öğrenmelisiniz. Doğum yılınız Çin yılı başlangıç tarihinden sonra geliyorsa yaşınıza 1 yaş daha ekleyip takvimden yararlanabilirsiniz. Eğer ki yaşınız Çin yılı başlangıç tarihinden önce geliyor ise yaşınıza 2 eklemelisiniz. Böyle yapmanızda ki sebep Çin’de miladi takvim kullanılmıyor olmasıdır. Öncelikle bu takvimi kullanabilmek için kendi doğum tarihiniz ve Çin yılı başlangıç tarihine göre yaşınızı hesaplamanız gerekecektir. Bu yöntem çok kesin bilgiler vermese dahi çok kullanılan bir yöntemdir. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmenin yanında cinsiyet belirlemede de bu takvimi tercih edebilirsiniz.

Bebeğin cinsini merak edenler için denemeye değer bir yöntem. Hemen aşağıdaki tabloyu inceleyerek siz de kendi yaşınızı hesaplayıp bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Önce yaşınızı hesaplayıp sonra üst tabloda yaşınız ve gebeliğinin başladığı ayı karşılaştırıp kesişen noktayı bulduğunuzda bu sizin bebeğinizin cinsiyetini gösterecektir.

Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama

çin takvimine göre yaş hesaplama nasıl yapılır
çin takvimine göre yaş hesaplama nasıl yapılır
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares