Turkuaz Beyaz Ev Dekorasyonu Daha Dikkat Çekici

Renk tercihi ev dekorasyonu için önem taşır. Yaşam alanınızın ne renk olacağına özenle karar vermelisiniz. Evinizin rengini ha deyince değiştiremediğiniz için kararlı ve içinize sinen bir renk seçmenizi öneririm. Hemen karar vermeyin. Hangi renkler sizi yansıtıyor karakterinize hangi renkler yakınsa o renkleri tercih edin. Tabii evinizde yaşayan diğer bireylerin de fikirlerini alın. Sonuçta evde yalnız yaşamıyorsanız birlikte karar almak önemli. Şimdi size fikir olması açısından turkuaz beyaz ev dekorasyonu örneklerini sunmak istiyorum. Baharın içinde olduğumuz şu aylarda evinize çok yakışacak iki renk olduğunu düşünüyorum. Daha dikkat çekici daha iç açıcı bir dekorasyona var mısınız? Turkuaz beyaz ev dekorasyonu ilgi çekici mekanlar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

turkuaz beyaz mutfak
turkuaz beyaz mutfak

Turkuaz kelime anlamı olarak ta türk mavisi anlamına gelmekte ve aslında bizi yansıtmakta olan bir renk. Beyaz gibi hoş bir renkle yanyana geldiğinde hoş bir ikili oluşuyor. Türk mimari yapılarda da turkuaz rengi çok sıklıkla görürüz aslında. Siz de bu renge bir sempati besliyorsanız evinizde bu rengi tercih edebilirsiniz. Size tavsiyem yaza girerken turkuaz ve beyazı tercih edip çok hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz örnekte beyaz ve turkuazın şık uyumunun mutfakta şekillendiğini görüyorsunuz. Özellikle mutfak dolapları turkuaz rengi ile anlam kazanmış. Beyaz mutfak masa ve sandalyeleri ile metal detaylı olması daha şık bir uyum sağlamış. Yine aşağıda çok şık benim de gerçekten hayran olduğum bir salon dekorasyonu yer alıyor. Duvardan mobilyalara tv ünitesinden avizeye kadar en ince detayına kadar asillik akıyor. Tam da aslında bir yaz dekorasyonu diyebilirim. Sizin de bakınca içiniz açılmıyor mu? Duvar rengine daha çok bayıldım ki turkuaz ve beyaza çok yakışan bütünleşen bir renk tercihi yapılmış. Beyaza uyumunu duvardaki şık beyaz çerçeveli aynalardan ve tv ünitesinden anlıyoruz. Duvardaki renk koyu olmasına rağmen turkuaz ve beyaz ile öyle ustaca kullanılmış ki rengin koyu olması mekanı hiç daraltmamış. Turkuaz ve beyazın bir uyumunu da mobilyalarda yer alan beyaz ahşap ayaklar, mobilya üzerinde yer alan beyaz kırlentler, tekli koltuklar ve arada yer alan beyaz sehpa çok hoş bir görünüm sergilenmiş.

turkuaz beyaz dikkat cekici dekorasyon
turkuaz beyaz dikkat cekici dekorasyon

Turkuaz ve beyazın yatak odalarında da çok şık durabildiğini aşağıdaki örnekte görüyorsunuz. Yatak odanızın renginden sıkıldıysanız turkuaz beyaz sizin için bir seçenek olabilir. Turkuaz beyazın iç içe girmesi ile huzur dolu tüm günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir yatak odasını siz de hayal edebilirsiniz. Turkuazın sakinleştirici bir etkisi olduğundan ötürü bu rengi yatak odanızda tercih etmeniz isabet olacaktır. Beyaz rengi zaten anlatmama gerek yok sanıyorum. Turkuaz rengini uygun renklerle dengeli kullandığınızda çok yararlı etkilerini görebilirsiniz. Turkuaz beyaz kadar hoşunuza gidecek huzur dolu yeşil beyaz dekorasyon yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

turkuaz beyaz yatak odasi dekorasyonu
turkuaz beyaz yatak odasi dekorasyonu
Shares

One thought on “Turkuaz Beyaz Ev Dekorasyonu Daha Dikkat Çekici

  • 8 Ocak 2017 tarihinde, saat 10:57
    Permalink

    Merhba rica etsem ikinci fotograftaki dekorasyonun sahibi veya daha net bir goruntu elde imkanim varmi tv unitesi cok guzel gorunyor ama net degil yani yaptirmak istesem net gorunmedigi icin kimse kabul etmez yardimci olabilirmisiniz???

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares