Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır Örnekleri

Özellikle biz hanımlar mutfak bölümünü çok sık kullandığımız için buranın hem kullanışlı olması hem de içine girdiğimizde gözümüze hoş görünmesi biz hanımları mutlu edecek ve mutfağımızı severek kullanmamıza olanak sağlayacaktır. Böyle olmalı ki saatlerce zevkle burada vakit geçirirken ortaya güzel şeyler çıkarabilelim. İşte özellikle hanımların hoşuna gidecek ve işine yarayacak mufak dekorasyonu hakkında önerilerimiz.

modern mutfak dekorasyonu
modern mutfak dekorasyonu

Hem dikkat çekici hem de fonksiyonel bir mutfak isteyenler tam da yerine geldiniz. Mutfak dekorasyonunda temel unsur bildiğiniz gibi dolaplardır. Dolap seçimi ve mutfakla ilgili önerileri sizinle paylaşmak istiyorum. Mutfak dolabı sanıyorum ki her ailenin her yıl değiştirdiği bir eşya değil. Onun için sağlamlık kalite ve mutfakla uyum içinde olmasına dikkat edilmeli. Bunun için çok zaman harcayabilirsiniz ve acele karar vermenize hiç gerek yok. İçinize sinen işte bu diyebileceğiniz dolaplarla mutfağınızda daha mutlu olacağınıza emin olabilirsiniz. Mutfak dolaplarını çok sık kullandığımız doğrudur. Gün içinde kapaklarını ne kadar çok açıp kapatırız sayısını bilmeyiz yine çekmeceleri de öyle. Bunun için sağlamlık kalite ön planda olmalı ve buna harcayacağınız paraya acımamalısınız. Yine dolap ile uyumlu tezgah ve tezgah üstü seramik seçimi de özenle seçilmelidir. Piyasada çok marka ve modeli bulabilirsiniz. Kalite arayanlar için yurtbay, bien, çanakkale, vitra, ege seramik gibi ünlü markaların seramik modellerine göz atabilirsiniz. Bu arada mutfak ile salonun birleştiği amerikan mutfak tarzları da son yıllarda popüler dileyen salon ile mutfağı birleştirip bu tarz mutfağa sahip olabilirler.

L tipi mutfak dekorasyonu
L tipi mutfak dekorasyonu

Yine mutfağınız geniş ise şık mutfak masası ile mutfak dekorasyonu tamamlayabilir eğlenceli aile sofralarını mutfağınızda kurabilirsiniz. Perde seçimi olarak aslında yine çok çeşit bulunmakta. Yapmanız gereken mutfak dolap ve halısı ile kombine bir perde tercihi yapmanız hoş olacaktır. Bence perde seçiminde kumaş yerine stor tarzı perde seçimi yapmanız kolay temizleme imkanı sunacaktır size. Bu özellikle çalışan hanımlara cazip gelecektir. Mutfak tezgahı seçimi de yine mutfağınızın genişliği ile doğru orantılıdır. Özellikle çok sık tercih edilen ve rahat kullanım imkanı sağlayan L mutfak tipi ile mutfağınızda çok rahat hareket edebilirsiniz. Mutfağınızda sade renkleri tercih edenler için ufak renkli aksesuarlar ile mutfağınıza renk katabilirsiniz. Bunlar şık askılar raflar olabilir. Sade ve özellikle beyaz renk seçimi ile küçük mutfaklarınızı geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Mutfak pencereniz küçük ise yine dediğim kurak geçerli ve tabii mutfak aydınlatma da önemli unsur olmaktadır. Mutfaklarda dikkat çeken bir ayrıntı da kapıdır. Kapı açıldığında gereksiz bir yer işgal etmektedir. Dilerseniz kapınızı söküp yerine daha dekoratif boncuklu süslü kapı monte edebilirsiniz. Küçük çocuğu olanlar boncuklu süsler tehlike arz ettiğini bildiği için şöyle bir öneride de bulunabiliriz. Sürgülü kapıları da tercih ederek mutfakta düzen sağlayabilirsiniz.

kücük mutfak dekorasyonu
kücük mutfak dekorasyonu

 

Mutfak dekorasyonu hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalıştık. Genel olarak ev dekorasyonu hakkında bilgiye buradan ulaşabilir inceleyebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares