Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Evde hareketin en yoğun olduğu çoğunlukla vakitin geçtiği bölüm oturma odalarıdır. Rahat bir oturma odası düzeni size çok şey katacaktır. Örneğin işten eve yorgun argın geldiğinizde uzanıp yorgunluğunuzu atacağınız huzurlu bir ortama herkes ihtiyaç duyar. Böyle rahat ve şık bir oturma odası dekorasyonu için bizi takip edin. Daha önce sizler için özenle hazırladığımız salon dekorasyonu ile ilgili herşeye buradan ulaşabilirsiniz.

en güzel oturma odasi dekorasyonu
en güzel oturma odasi dekorasyonu

Oturma odaları salonun yarısı kadar olduğunu düşünürsek buranın daha ferah ve sade döşenmesinde fayda var. Çok dolu tıklım tıklım bir oturma odası size huzur değil sıkıntı verecektir. Ayrıca oturma odasında tercih edeceğiniz renklere gelince ferahlatıcı gözü yormayan açık renkler tercih edebilirsiniz. Özel markaların renk kartelası içinde kendi zevkinize ve oturma odanıza uygun çok şık renkler bulabilirsiniz. Yine renk seçimi ardından rahat ve konfor sunan mobilyalar rahatınıza rahat katacaktır. Özellikle ayaklarınıza bağ olacak ortada takılacak eşyalar yerine orta kısımın boş kalması daha ferah bir ortama yer açacaktır. Oturma odasında tek bir amacı olan eşyalar yerine çok amaçlı işlevsel eşyalar tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Örneğin duvar rafları ile hem kitap sergileyebileceğiniz hem duvar aksesuarı  hem de biblo ya da resim çerçevesi sergileyebileceğiniz çok amaçlı bir eşya tercih edebilirsiniz. Geniş oturma odasına sahip olanlar orta sehpa tercih edeceklerinde çok amaçlı çekmeceli ya da raflı orta sehpa tercih edebilirler. Hatta oturma odanızda sehpa yerine oturma grubunuzla uyumlu pufları tercih ederek tv seyrederken ya da dinlenirken ayaklarınızı uzatarak rahatlığınıza rahatlık katabilirsiniz.

yan sehpali islevsel oturma grubu
yan sehpali islevsel oturma grubu

Odanızda rahatlarken kahve ya da çay yudumlamak kaçınılmazdır. Tabii kahve ya da çay kupanızı koyabilecek yer olarak kendinden yan sehpalı oturma gruplarını da tercih ederek böylece fazladan sehpaya ihtiyacınız da kalmayacaktır. Yine oturma odasında tercih edeceğiniz tv yi duvara monte ettirerek yerden tasarruf edebilirsiniz ve böylece tv ünitesine gerek duymayabilirsiniz. Yine duvarlarınızda duvar kağıdı ile sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz. Tercih ettiğiniz duvar kağıdı ile oturma grubunuzun kırlentleri ile aynı renkleri kombine ederek şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Oturma odanızda koyu ton renkleri tercih etmek yerine daha açık tonları tercih ederek huzur verici mekan elde edebilirsiniz.

oturma odasi puf modeli
oturma odasi puf modeli
duvara monte edilmis tv
duvara monte edilmis tv

Oturma odası dekorasyon önerileri ile sizlerle olduk. Faydalı bilgiler ışığında daha huzur verici şık oturma odası dizayn edebilir oturma odanızın keyfini aileniz ve sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares