Balkon Ve Teras Dekorasyonu Düzenleme

1925

Düzenleyebileceğiniz bir bahçeniz yoksa üzülmeyin. Bahçe yerine genelde herkesin balkon ya da terası mevcuttur. Sizlere bu yazımızda belki bahçeden daha şık görünümlü balkon ve teras düzenleme hakkında önerilerde bulunacağız. Yaz akşamlarınızı renklendirecek harika bir balkon-teras hazırlamaya var mısınız? Balkon-terasınızı mini bahçeye bile dönüştürebilirsiniz. Rengarenk cıvıl cıvıl bir renge dönüştürebilirsiniz.

en güzel teras dizayni

en güzel teras dizayni

Rengarenk çiçekler balkon ve terasların olmazsa olmazları. Birbirinden mis kokulu rengarenk çiçeklerle balkon ve terasınızı dekoratif hale getirebilirsiniz. Yine balkon ve teraslarınız için renkli minderler, sandalyeleriniz üzerine şallarla harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Çiçeklerin yanında kısa yeşil bitkiler size adeta bir mini bahçe havası sunacaktır. Özellikle küçük bir balkona sahipseniz masa ve sandalye için katlanır modelleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Yeni yaz sezonuna girerken sıkıcı ve monotonluktan sizi kurtaracak rengarenk bahçeler için önerilerimizi dinleyebilir örneklerden ilham alabilirsiniz.

beyaz dizayn edilmis balkon örnegi

beyaz dizayn edilmis balkon örnegi

uzun bitkilerden teras gölgeligi yapabilirsiniz

uzun bitkilerden teras gölgeligi yapabilirsiniz

Önerilerimiz ışığında günün stresini atabileceğiniz rengarenk konfor sunan bir balkona sahip olacaksınız. Kış boyu eve tıkılıp kalanlar dört duvar arasında sıkışıp kalanlar için etkili ve ilginizi çeken dış mekan dekorasyon fikirlerini sizler de uygulayabilirsiniz. Örneğin teraslar için konuşacak olursak balkonlardan biraz daha büyük mekan oldukları için daha fazla seçenek mevcuttur. Özellikle balkon ve teraslar için yeşil rengi bol kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Hatta teraslar için küçük yapay bir havuz ile daha şık bir mekan elde edebilirsiniz. Balkona sığdıramadığınız rahat mobilyaları teras için tercih edebilirsiniz. Tabii bu geniş balkonlar için de geçerlidir ama genellikle teraslar düzenleme açısından daha fazla seçenek sunmaktadır size. Örneğin rahat bir salıncak teras için çok uygun olacaktır. Yine balkonu geniş olanlar için de aynı şey geçerlidir.

tavandan sarkan el yapimi balkon aydinlatmaya bir örnek

tavandan sarkan el yapimi balkon aydinlatmaya bir örnek

Tabii bu mekanlar için aydınlatma yine önem taşımaktadır. Tavandan ya da duvara monte edilebilen aydınlatmaları kullanarak yerden tasarruf etmiş olursunuz. Teras ve balkonlar hakkında konuştuğumuz için şunu da unutmamalısınız ki güneş zaman zaman rahatsız edecektir bundan korunmanın yolu renkli güneşliklerden geçmektedir. Ya da yer imkanınız varsa büyük boy bitki ve ağaçlarla güneş ışınlarından korunabilirsiniz.

Shares
3 thoughts on “Balkon Ve Teras Dekorasyonu Düzenleme

    1. Lavinyam Post author

      Dekorasyon ile bildiğimiz tüm detayları okuyucularımızla paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Daha ilgi çekici yazılarımız kadin.net sitemizde olacak.Teşekkür ediyoruz.

      Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares