Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Yazları uzaklara tatil yapmaya gitmektense evinin bahçesinde tatil alanı oluşturup eğlenceli yaz geçirmeyi düşünenlere harika önerilerimiz var. Ev dekorasyonu fikirleri bünyesinde barınan bahçe dekorasyonu hakkında bazı önerileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Hatta maliyet harcamadan bile bahçenizde hoş dekorasyonlar oluşturabilir güzel havaların tadını siz ve sevdiklerinizle doyasıya çıkarabilirsiniz. Bahçesi olmayanlar için balkon teras dekorasyonu hakkında bilgi edinmek için burayı ziyaret edebilirler.

araba lastiginden cicek saksisi
araba lastiginden cicek saksisi

Bahçe düzenleme dekorasyonu aslında çok zevkli bir iştir. Bahçeniz için eskimiş kullanmadığınız eşyaları bile geri dönüşüme çevirerek değerlendirebilir bahçeniz için şık dekorasyon gereçleri oluşturabilirsiniz. Bu aslında sadece sizin hayal dünyanıza kalmış bir şey. Örneğin eskimiş lastikler çizmeler sizin için dekoratif saksılar olabilir. Eskimiş yırtık hortumlar, kovalar, çekmece ve bavullar size ilham kaynağı olabilir. Biraz da böyle işlere merakınız varsa bahçenizde kendi küçük dünyanızı tasarlayabilirsiniz. Yine hiç maliyet harcamadan taşları boyayarak bahçenizin görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Yine kendinizin yapabileceği bahçenizde küçük süs havuzları tasarlayabilirsiniz. Evinizde eski küvet ya da yine eski araba lastiği ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Etrafını yine rengarenk boyadığınız taşlarla dekore ederek dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Güzel yaz akşamlarında bu minik süs gölünün yanında arkadaşlarınızla keyif çaylarınızı yudumlayıp şık bahçenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

küvetten havuz yapimi
küvetten havuz yapimi

”Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur” sözünü ne güzel söylemiş atalarımız. Bahçenizle ne derece ilgilenir ve bakım yaparsanız bu o kadar size keyif ve haz verirken emeğinizin karşılığını aldığınızı da görürsünüz. Bahçelerde önemli bir detayda yürüme yoludur. Özellikle bahçenizde çim ya da ekili ürünler varsa taş yolları döşemeniz çok iyi olacaktır. Yine çiçekler bahçenin olmazsa olmazlarıdır. Daha önce belirtmiş olduğum eski lastik kovalar çekmece ya da bavul tarzı eski kullanmadığınız eşyalarınıza çiçekler ekebilir hem dekoratif hem de rengarenk bir bahçe elde edebilirsiniz. Bunun yanında aydınlatma çok önemli bir konudur. Bahçenizde akşamları da vakit geçirmek için yine dekoratif seçenekleri düşünebilirsiniz. Örneğin piyasada satılan çok şık apliklerle harika bir şekilde bahçenize hem dekoratif hava katarken hem de aydınlanma sağlayabilirsiniz. Bahçenizde yumuşak minderler ya da bahçe salıncakları ile keyfinizi katlayabilirsiniz. Birkaç görsel örnekte eminim size güzel fikirler sunacaktır.

bahcenizde rahat minderler tercih edebilirsiniz
bahcenizde rahat minderler tercih edebilirsiniz
ahsap bahce salincagi ile konforlu bahce
ahsap bahce salincagi ile konforlu bahce

Bahçe dekorasyonu düzenleme ilgili harika bilgiler paylaştık sizlerle. Sizler de bu yaz pahalı tatilleri unutup bahçenizde daha keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares