Dekorasyon

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

Ev dekorasyonu önerileri yazımızın banyo dekorasyonu hakkında vereceğimiz bilgilerle devam ediyoruz. Evinizin küçük dikkat çekmeyen bir bölümü olan banyolar aslında bu dediklerimin tam zıttına çok önem arz eden misafirlerin bile ortak kullanım alanına giren yerlerdir. Artık eskisi gibi sıradan banyolardan çok farklı dizayn edilen banyo örneklerini görebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda da banyolar hakkında öneriler, küçük banyolarınızı nasıl dizayn edebilirsiniz?, daha fonksiyonel banyolar için öneriler hepsi bu yazımızda sizlerle.

sade krem tonlarda banyo dekorasyonu örnegi
sade krem tonlarda banyo dekorasyonu örnegi

Banyoların geri plana itilmesinden çok daha özen göstererek burayı canlı kılmak özellikle misafirlerinizin de uğrayabileceği mekan olduğunu unutmadan burayı özenle dizayn etmek gerektiğini düşünüyorum. Genellikle dairelerde banyolara yer verilirken küçük, ışık alma olasılığı olmayan bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümü renklendirmek ve baştan aşağı değiştirmek bizlerin yardımı ile sizlere kalmış. Kullanacağınız bazı ufak ipuçları ile bu küçücük alanı harika bir yere dönüştürebilirsiniz. Banyoların önemli özelliklerinden biri nemli ve ıslak ortamlar olduğu için tercih edilen malzemeler nemden etkilenmeyecek kaliteli malzemelerden yapılan ürünler tercih edilmelidir. Aslında banyolarda mutfaklar gibi her yıl kırıp yenisini yaptıramadığımız mekanlar olduğu için verilen paraya acımamak gerektiğini düşünüyorum. Küçük banyolar için önerilerimize gelince dar ve ışık almayan mekanların daha sade ve açık renklerle ışıklandırılmasını hepimiz öğrendik artık. Tercih edilen seramik renkleri açık ve sade olursa banyonuz o kadar ferah ve iç açıcı olacaktır. Seramiklerin sade seçilmesi banyonuzun renksiz olacağı anlamını vermesin size. Banyonuzda tercih edeceğiniz birkaç dekoratif obje ve küçük renkli tablolar banyonuzu renklendirmeye yetecektir. Yine küçük banyolar için doğrudan ışıklandırmalar yerine aplik ya da led modellerden yararlanabilirsiniz. Yine her banyoda mutlaka klozet olmasa da ister ellerinizle öreceğiniz ister hazır şık klozet takımları ile banyo zeminini renklendirebilirsiniz.

kücük banyonuzu acik renklerle daha büyük gösterebilirsiniz
kücük banyonuzu acik renklerle daha büyük gösterebilirsiniz

Banyolar için önemli bir nokta banyonuza uygun renk ve ebatlarda banyo dolabı seçimidir. Banyo dolabında görselliğin önemli olduğu kadar kullanım ve işlevsellik çok önemlidir. Öncelikle renk bakımından banyo ile uyumlu tercih yapılmalıdır. Yine seramiklerdeki kural dolaplar içinde geçerli olduğunu söylemek gerekirse nemden etkilenmeyen kaliteli malzemelerden tasarlanan ürünleri tercih etmelisiniz. Küçük bir dipnot belirtmem gerekirse banyonuz küçük ise dolabı duvara monte şeklinde düşünmenizde fayda var. Böylece banyonuzda yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

ahsap banyo dolaplarinin tas görünümlü duvarlarla uyumu
ahsap banyo dolaplarinin tas görünümlü duvarlarla uyumu

Güzel bir banyo dizaynı için gerekli belli başlı önerileri sizlere sunduk. Umarım yararlı bilgilerle sizlere yardımcı olabilmişizdir. Daha fazla bilgi için kadin.net sayfamızı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares