Dekorasyon

Yeşil Sarı Koltuk Takımları Farklılık Arayanların Rengi

Artık yıllardır içinde oturduğunuz koltuk takımları size bir şey ifade etmiyorsa değişim zamanı gelmiş çatmış demektir. Değişmesi gereken koltuk takımlarınızı hem konforlu hem şık renklere sahip olsun içinize sinsin istiyorsanız yeşil sarı renk kombinasyonlarını inceleyebilirsiniz. Yeşil sarı koltuk takımları farklılık arayanların rengi aslında. Son yıllarda salon takımlarında sıklıkla görülen bu renk ikilisi çok iyi iş başarmış gibi görünüyor. Aslında yeşil ve sarıyı tek başına görsek belki de ne alaka bu iki renk dekorasyonda tercih edilebilecek son renkler deriz. Ama canlı örneklerini gördüğünüzde lafınızı geri alacağınızı düşünüyorum. Sarı ve yeşil birbirini dengeleyen iki renktir. Yeşil soğuk bir renk, sarı ise sıcak tonlar arasındadır ve bu iki renk çok iyi uyum kurarlar. Şimdi örnekleri inceleyelim dilerseniz.

yesil sarinin oturma grubunda uyumu
yesil sarinin oturma grubunda uyumu

Piyasada çok fazla sarı yeşil uyumunu görebilirsiniz. Ama ben koyu yeşil ve sarıyı çok yakıştırdığım için sizlere bu örnekleri sunmak istedim. Yukarıdaki örnek İstikbal’e ait bir oturma grubu. İstikbal gerçekten özel ve beğenilen bir marka. Koyu yeşil ve sarı kombine edildiğinde hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz siz de. Renkli bir dekorasyona sahip olmak isteyenler ve tabii farklılık isteyenler bu iki rengi düşünebilirler. Yeşil sarı yanında krem kahve tonları, vizon, krem renkleri de bu ikilinin yanına bir üçüncü seçenek olabilir. Bu tarz üçlü kanepelerin koyu yeşil olması halinde sarının az kullanımı mekanda fazla ışıklandırma gerektirebilir. Ya da bir seçenek te koyu yeşil kanepelerin üzerine sarı krem beyaz renklerinin içinde olduğu şık hazır ya da örgü bir şal çok yakışacaktır diye düşünüyorum. En güzel örgü koltuk şallarını inceleyebileceğiniz orguden.com sitemizde şu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Şalı tabii ki kanepeyi tamamen örtmek için değil üzerinde aksesuar gibi duruş sergilemesi ve koyu yeşili canlandırması için örtebilirsiniz. Yine koyu yeşilin ağırlıklı olduğu koltuk takımlarında yer döşemeleri açık renk ve halı örneğini de yine daha önce saydığım açık renklerle kombine ederek dengeleyebilirsiniz.

koyu yesil sarı koltuk takimi örnegi
koyu yesil sarı koltuk takimi örnegi

Bakın yukarıdaki örnekte saymadığım bir renkte turuncu idi. Yeşil sarı arasında şeker gibi bir görünüm sergilemiş. Fazlaya kaçmamak kaydı ile ufak turuncu renkle dokunuşlar yapabilirsiniz. Kanepe örneğinde de gördüğünüz gibi sarı kırlentler ve kanepe kollarında yer alan sarı şerit çok şık uyum oluşturmuş. Yine siz de görselde ki gibi sarı zigon sehpa tercih ederek takıma uyum oluşturabilirsiniz. Daha önce dediğim gibi kahve tonları kiremit tonları bu iki renge arkadaş. Arkada yer alan taş duvar örneği kitaplık  zigon sehpa ayakları ve tabi kanepenin şık ahşap ayakları çok hoş bir uyum sağlamış. İlk örnekten farklı olarak iki kanepe örneğini koyu yeşil yerine birini sarı birini koyu yeşil tercih ederek daha açık canlı bir kombinasyon elde edebilirsiniz. Bu şekil renkli bir dekorasyon yerine daha asil sade bir dekorasyon için siyah beyaz mobilya modelleri adlı yazımızı inceleyerek örneklerden fikir edinebilirsiniz.

yesil sari oturma grubu
yesil sari oturma grubu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares