Dekorasyon

Mor Krem Koltuk Takımı Örnekleri Bu Sezonun Rengi Bu

Bu yıl yine koltuk takımlarında ne renk olursa olsun desen olmayanlar trend kabul edilmiyor. Desen desen mobilyalar uyumlu renklerle şekillenince ortaya harika örnekler çıktığını görüyoruz. Dekorasyonda da zaten uyumlu renklerin bir araya gelmesi önemli bir kuraldır. Düşünsenize uyumsuz iki rengi bir araya getirip dekorasyon oluşturun ortaya nasıl bir şey çıkıyor. Bu eminim ki ilk andan itibaren sizi rahatsız edecektir. Ama birbirini dengeleyebilen, taşıyabilen renkler hem göze hoş gelecek hem de hoş bir kombinasyon oluşacaktır. Biz bu iki renk uyumundan birini sizler için paylaşacağız. Mor ve krem dekorasyonda uyumu, dengesi, şık görünümü ile en çok tercih edilen renkler arasında ki ünlü markaların koltuk takımlarına baktığımızda bunu doğrular nitelikte oluyor. Şimdi hem mor krem koltuk takımı örneklerine bakalım hem de örnekleri ayrıntılı inceleyelim.

mor krem koltuk takimi örnegi
mor krem koltuk takimi örnegi

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi cıvıl cıvıl bir koltuk takımı var. Mor krem desenler hepsi harika bir uyum içinde. Bu şekil bir salona girdiğinizde sanıyorum sizin de içiniz açılacaktır. Mor renk rahatlatıcı bir etkisi olduğundan dolayı en çok ben yatak odaları ve salonlara yakıştırıyorum. Krem gibi hoş ve sıkmayan bir renkle kombine edildiğinde ortaya daha hoş ve ferah bir ortam çıkacağından emin olabilirsiniz. Ağırlıklı olarak mor renk tercih edilen koltuk takımında krem rengini hem berjerlerde hem kırlent ve sırt yastıklarında görebiliyoruz. Baharın içinde bulunduğumuz şu aylarda bu tip bir koltuk takımını alıp harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Merak edenler için koltuk takımı İstikbal’e ait bir koltuk takımı. Çiçek desenlerinin yer aldığı takım bahar çiçeklerini evinize taşıyor. Yine aşağıdaki örnekte de krem mor ikilisinin bir örneğini görüyoruz. Klasik tarz tasarlanan bu takımda mordan çok krem tercih edilmiş. Bu şekil bir koltuk takımı tercihinde bulunanlar için duvarlarda görüldüğü gibi kahve ahşap tonlar ya da morun açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Yine krem renk duvar dekorasyonu için uygun olacağını da düşünüyorum. Son yılların trendi olan aşağıdaki takım gibi sade desenli ve tek renk berjerli oturma grubu tercih edebilirsiniz. Bence sizin de bu iki rengin uyumunu çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Mor ve kremin klasik ya da modern oturma grubu olsun ikisine de yakışacağını düşünüyorum.

mor krem salon takimi modeli
mor krem salon takimi modeli

Tabii ki sadece krem ve moru kullanmak yerine uyumlu üçüncü hatta dördüncü renkleri işe katabilirsiniz. Yukarıda ki örnekte de bu örnekte de özellikle kahve tonlarının sarı tonlarının bu iki renkle uyumlu olduğunu görebiliyorsunuz. Hatta gri beyaz dediğim gibi sarı gibi renkler bu iki rengin uyumunu bozamayacak aksine daha şık bir görünüm sunacaktır. Bir önceki yazımızda yer alan siyah beyaz koltuk takımları hakkında detaylı bilgiye sahip olup örnekleri inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares