Krem Rengi Ev Dekorasyonu Ve Kremle Uyumlu Renkler

Krem rengi ev dekorasyonunda modası geçmeyen bir renk. Çok tercih edilmesinin sebebi de yumuşak tonlarda ferah bir tarzının olması sanıyorum. Sade zarif bir dekorasyondan yanaysanız krem rengini tercih edebilirsiniz. Doğallık tercih edenler tercihlerini krem renginden yana kullanabilirler. Peki krem renk ile uyumlu renkler nelerdir? Tabii dilerseniz sade olarak ta tercih edebilirsiniz ama bir başka uyumlu renk ile kullanılması daha hoş bir dekorasyon oluşmasına olanak sağlayacaktır. Özellikle dekorasyonda tek yerine uyumlu iki renk daha şık ve dengeleyici olacaktır görüşündeyim. Krem pozitif bir renk olduğundan ona uyumlu çok fazla renk olabilir. Bakalım krem ile hangi renkleri tercih edebilirsiniz inceleyelim.

sari krem dekorasyon örnegi
sari krem dekorasyon örnegi

Evinizi dekore ederken renk uyumlarını göz önünde bulunduranların krem rengi ile uyumlu birkaç rengi sizlere tanıtmak istiyorum. Örneğin krem ve sarı rengin uyumundan bahsetmek istiyorum öncelikle. Krem sade ve mat bir renk olduğu için canlı renkler ile birlikte çok dengeli ve şık görünüm sunmaktadır ki bunlardan biri de sarıdır. Sarı krem dengesini kurabilenler hoş ve eğlenceli dekorasyonlar tasarlayabilirler. Yukarıda gördüğünüz örnekte krem ve sarının iç içe girmiş halini görüyorsunuz. Bu görüntüden haz alıyorsanız evinizde siz de bu iki rengi kombine edebilirsiniz. Özellikle yaza yaklaştığımız şu günlerde bu iki renk sizi kışın soğuk günlerinden uzaklaştırıp evinizde yaz güneşinin açmasına olanak sağlayacaktır. Yine krem ile uyumlu bir renkte kahverengi. Kahve ve kremin uyumuna hayran kalacaksınız. Özellikle mobilyalarda kahveden vazgeçemeyenlere krem ile kombin önerisinde bulunabilirim. Aşağıda krem ve kahve uyumuna şahit oluyorsunuz. Yastıklar arasında duvardaki tablo detaylarında bile iki rengin uyumu söz konusu. Perde kornişi arasında dahi krem kahve uyumu yer alıyor. Farklı bir renk daha katmak istiyorsanız bunların yanına turuncu da ekleyerek kahve ve kremin sıkıcı havasını kırabilir daha eğlenceli cıvıl cıvıl bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

krem kahve dekorasyonda uyumu
krem kahve dekorasyonda uyumu

Krem ile bir diğer uyumlu renk ise açık mavi. Bahar aylarına çok yakışacak bir dekorasyon. Fotoda da görüldüğü gibi huzur verici iç açıcı. Birbiri ile tamamlamak dengeyi kurmak için en uygun yerlerde uygun renkler kullanılmış. Özellikle duvarlar için krem rengi vazgeçilmeyen renkler arasında bunun yanında mobilyalarınızda perdelerde açık mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Duvarlar için yine desenli açık mavi ve kremin içinde bulunduğu örnekleri tercih edebilirsiniz. Bu iki renk ile gerçekten içiniz açılacak. Krem rengi her renkler uyumlu bir renktir aslında. İçiniz rahat bir şekilde krem ve diğer renkleri tercih edebilirsiniz. Kremin bir avantajı da dediğimiz gibi risk taşımaz gönül rahatlığı ile evinizde tercih edebilirsiniz. Krem ve mavi de serinlik ve huzuru hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Gökyüzü ve denizin etkisini evinizde hissedeceksiniz. Yine huzur arayanlar için yeşil ve beyaz rengin dekorasyonda uyumunu buradan inceleyebilirsiniz.

krem ve acik mavi dekorasyonda uyumu
krem ve acik mavi dekorasyonda uyumu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares