Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebek bekliyor ve bebek odası seçiminde zorlanıyorsanız sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz. Hayata yeni gözlerini açacak olan bu küçük misafire şık bir oda hazırlayabilirsiniz. Onun gelişimi ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için en güzel ve en kaliteli eşyaları seçmeye özen gösterirsiniz. Tabii bir bebek odasında nelere siz ve bebeğiniz en çok ihtiyaç duyacaksınız ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

pembe beyaz kiz bebek odasi icin bir örnek
pembe beyaz kiz bebek odasi icin bir örnek

Bir bebek odası dizaynı yaparken öncelikle ona uygun odanın seçimi ilk kural olmalıdır. Mutlaka ışık alan güney cephede yer almasına özen göstererek oda seçimini yapabilirsiniz. Odanın güneş ışığı alması onun gelişimi açısından çok önemlidir. Beşik karyola seçiminde kaliteyi aramalısınız ama şunu da unutmayın ikiz bebek büyüten biri olarak söylüyorum beşik tarzı şeyleri bebekler çok fazla kullanmıyor. Ayrıca çabuk büyüdüklerini de düşünerek ona göre alışveriş yapmanızda fayda var. Çocuk Odası dekorasyonu için burayı ziyaret edebilirsiniz. Karyola alacak olursanız kaliteyi aramalısınız. Çünkü karyola beşikler ahşap üzerine ne tür boya yapıldığı ne tür malzemeden yapıldığı çok önemlidir. bu konuda iyice araştırma yapmalısınız. Odada karyoladan sonra önemli bir konu da çekmeceli şifonyer gardırop tarzı mobilyaların eliniz ayağınız olacağıdır.

Gerçekten işe yarar kaliteli ve sağlam ürün almanızı tavsiye ederim ki uzun yıllar ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca gardırop ve çekmeceli mobilyalar odada düzeni de sağlayacak kalabalığı ortadan kaldıracaktır. Eğer ki bebek odası küçük ise çekmeceli gardırop tercih edebilirsiniz ayrıca şifonyer almak yerine. Bunun yanında kendinizin rahatı için konforlu bir koltuk işinize çok yarayacaktır. Yine bebeğin altını değiştirebileceğiniz bir alan işinize çok yarayacaktir. Duvarlara gelince duvar kağıdı tercih etmeyenler açık soft renkleri tercih edebilir. Ayrıca duvarları renklendirmek için çerçeveler ya da evde kendinizin yapabileceği süslerle renkli bir bebek odası dizayn edebilirsiniz. Örneğin evde kullanılmayan mukavva ya da keşe tarzı malzemeleri keserek boncuk düğme vs yapıştırarak renkli duvar süsleri elde edebilirsiniz. Örneğin bebeğinizin ismini ya da sadece baş harfini süsleyerek duvara asabilir renkli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

sade huzur verici bebek odasi örnegi
sade huzur verici bebek odasi örnegi

Tabii odanın olmazsa olmazı halılar. Altı kaymayan tüylenmeyen halı tercihi bebek odası için uygun olacaktır. Yine bebek odası ışıklandırma da çok önemli bir detaydır. Aslında ilk belirtmemiz gerek konu olan ışıklandırma bebek odasının vazgeçilmezi. Özellikle ayarlanabilir ışıklandırma seçmeniz bebeğiniz uyumaya çalışırken derecesini kısabileceğiniz modeller tercih etmenizde fayda var.

bebeginizin odasinin duvarlarinda renkli objeler kullanabilirsiniz
bebeginizin odasinin duvarlarinda renkli objeler kullanabilirsiniz

Bebek odası ile bildiklerimizi ayrıntılı olarak sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarım yararlı bilgiler verebilmişizdir. Unutmayın ki aslında bir bebeğe gösterişli oyuncaklar ve bir oda düzeni yerine daha çok sevginizle beslemelisiniz. Sevgi ile büyüyen bir bebek tüm dünyaya hakim olabilir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares