Sarı Yeşil Ev Dekorasyonu Düzeni Nasıl Olmalı

Renkli cıvıl cıvıl bir dekorasyon düşünüyorsanız tam yerine geldiniz diyebilirim. Sarı yeşil ev dekorasyonu düzeni nasıl olmalı? yeşil sarı ev dekorasyonu örneklerini vererek sizlere tanıtmaya çalışacağız. Bu iki rengin birbirini ne kadar güzel dengelediğini açıkça göreceksiniz. Artık evinizin eski düzeninden sıkıldıysanız hoş iki renk ile yenilenebilirsiniz. Hem ruhen hem bedenen sizi capcanlı yapacak sarı ve yeşil renkleri enerjinizi üst seviyelere taşımanıza yardımcı olacaktır. Belki ilk anda gözünüzde canlandırdığınızda bu iki rengi birbirine yakıştırmayabilirsiniz ama örnekleri gördüğünüzde ne kadar canlı ve hoş bir dekorasyon ortaya çıktığını göreceksiniz.  Önemli olan tabii ki doğru tonları yakalayabilmektir. Gerekirse uzmandan yardım alabilirsiniz bu konuda. Çünkü örneklere de ne kadar güvenip bu işe kalkışsak elimize yüzümüze bulaştırıp rezil olmakta var işin sonunda. Bir o kadar da mobilya ve boyalara verdiğiniz para da cabası olur. Eğer ki örnekleri incelediğinizde sarı ve yeşil sizi etkilerse alternatifleriniz arasına koyabilirsiniz.

sari yesil oturma odasi dekorasyonu
sari yesil oturma odasi dekorasyonu

Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi sarı yeşil uyumu çok güzel bir biçimde sergilenmiş. Bunun yanında sarı ve yeşile kahve gri tonlarının da eşlik ettiğini görebiliyoruz. Eğer mekanınız için sarı ve yeşil çok ağır kaçar diye düşünürseniz aralara bu renklerden serpiştirebilirsiniz. Yerdeki laminat parke renginin hafif sarı ve kahve tonlarında olması dekorasyona uyum sağlamış. Onun için yer döşemeleri ayrıntıdır ama önemli bir ayrıntıdır. Oda gördüğümüz kadarıyla bol ışık alan pencereleri büyük olduğunu görüyoruz ki bu da renklerle birlikte daha canlı ve aydınlık bir mekan oluşmasına olanak sağlamış. Aşağıdaki örnekte koyu renk mobilyalar sarı renk dokunuşlarla hareket kazanmış. Halıda mobilyaların ayaklarında ve arkadaki piyanoda yer alan kahve tonlar bu iki rengi dengelemiş.

sari yesil ev dekorasyonu
sari yesil ev dekorasyonu

Eğer ki dekorasyonunuzun rengine uygun halı modeli bakıyorsanız koyu olan renklerin de içinde bulunduğu halı modellerine bakmanızı tavsiye ediyorum. Yine alt örnekte yeşilin çok mat bir tonu yer almakta. Yer yer krem, beyaz eşlik ediyor. Ve tabii olmazsa olmaz sarı uyumu göze çarpıyor. Özellikle tekli koltukta yer alan sarı kırlentler canlı bir hava katmış mekana. Tabii tabloyu görmemek imkansız. Koyu yeşil üzerine ne kadar hoş durmuş değil mi? Duvar rengi ile uyumlu tekli koltuklar krem rengi ile bütünleşmiş. Yerde yer alan halı da biraz sarı biraz duvar rengi tonlarında bir uyumla mekana uyum sağlamış. Şömine beyaz renk seçilerek mekandaki karanlığı ortadan kaldırmış. Yine şömine üzerinde şamdanlar ve beyaz çiçek ve saksısı da hoş bir uyum içinde. Sarı ve yeşilin en güzel uyumlu olduğu örneklerden bir tanesi diyebilirim. Özellikle kış gecelerinde yanan şömine yanındaki tekli koltuklarda oturup kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Yine çok beğeneceğinizi düşündüğüm krem rengi ve uyumlu renkler adlı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

sari yesil dekorasyon örnegi
sari yesil dekorasyon örnegi
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares