Ev Dekorasyonunda Bej Rengi

Ev dekorasyonunda bej rengi düzeni, örnekleri ve daha fazlasını yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. Bej rengi yumuşak ve asil tonu ile ev dekorasyonuna en çok yakışan renklerden biri. Aslında en gözde boya markalarının bile bej tonlarının çok çeşitli örneklerini görebilirsiniz. Evinizde iş yerinde duvarlara yakışabilen çok asil bir renk. Aslında hiç sıkmayan göz yormayan sade bir renktir. Onun için sade isteyenler tek bej tercih edebilir ya da biraz dekorasyona hareket kazandırmak isteyenler bej yanında canlı renkleri tercih edebilirler. Bej öyle bir renktir ki rahatlıkla her renkle uyum sağlayabilir. Modası belkide hiç geçmeyen bir renk olarak karşımıza her yıl çıkar bej.

bej yesil ev dekorasyonu örnegi
bej yesil ev dekorasyonu örnegi

Bej ile yakışabilen çok renk var biz en çok yakışan renkleri örneklerle birlikte sunmaya çalışacağız. Yukarıdaki örnekte bej rengi koltuklara ve duvarlara uyum sağlaması açısından yeşilin hoş bir tonu ile şık ve asil bir dekorasyon oluşmuş. Bej zaten sakin sıcak bir renktir. Yeşilin doğru tonunu bulduğunuzda huzur ve sakin bir ortam sağlamış olacaksınız. Yeşil ve bej rengini dekorasyonda beraber kullanmak için bitkilerden de yardım alabilirsiniz. Özellikle daha dar mekanlar ve az ışık alan odalar için bej ile açık yeşil tonlarını tercih etmeniz daha ferah bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu örnekte de aslında mekanın karanlık olmaması için bol miktarda abajur tercih edilmiş. Aslında bu renk tonunun tek bir duvarda tercih edilmiş olması fazla sıkıcı olmasını da engellemiş. Aşağıdaki örnek çok iyi ışık alan mekanlar için uygun olabilir. Çok koyu duvarlar sıkıcı olabilir. Bej rengi koltuklar ne kadar da ferah bir ortam oluşturmuşsa da duvarlar sizi boğabilir. Mekanınıza bu renkleri tercih etmeniz halinde olduğundan küçük görünmesine de sebep olursunuz. Aynı zamanda köşe takımı seçeceğiniz mobilyalarınız ile küçücük hareket alanınızın kısıtlanmasına da sebep olursunuz.

bej ve koyu kahve oturma odasi
bej ve koyu kahve oturma odasi

İşte aslında bahar aylarının içinde olduğumuz şu vakitlerde ihtiyacımız olan renkler. Evinizde bahar çiçeklerinin açtığını hissedebileceğiniz pembe ve bej uyumu. İç içe girmiş bir bej pembe uyumu görüyorsunuz. Pembe renk dekorasyona sıcaklık ve samimiyet katarken bej onu dengeleyecek aynı zamanda asil ve şık bir duruş da sergileyecektir.

bej pembe renk uyumu
bej pembe renk uyumu

Bejin o ciddi ve asil tavrını biraz değiştirmek canlılık katmak için daha soğuk renklerle onu dengeleyebilirsiniz. Buna bir örnek te aşağıda duruyor. Bellona çok şık takımında bej ve mavi renkleri bir arada kullanmış. Ortaya hem asil hem eğlenceli bir dekorasyon çıkmış. Bu örnekte yine arkada yer alan bitkiler bize gösteriyor ki yeşil ile bejin yine çok güzel uyumunu görebiliyoruz. Ev dekorasyonunda bej ile kullanabileceğiniz çok renk var biz bu kadar ile sınırlı kaldık. Ev dekorasyonunda çok tercih edilen krem ile uyumlu renkler ve krem ev dekorasyonunu yazımızda inceleyebilirsiniz.

bej mavi salon dekorasyonu
bej mavi salon dekorasyonu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares