Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri Daha Neşeli Mutfaklar

Yeşilin huzurlu ve sakin halini mutfaklarınızda görmek istemez misiniz? Yeşil mutfak dolabı modelleri ile daha neşeli mutfağınız olabilir. Çünkü yeşil doğanın bir rengi olduğu için huzur verici dinlendirici sakinleştirici bir etkisi vardır. Özellikle hanımlar da daha verimli ve sakin çalışabilmek için bu mekanın daha huzur verici olması güzel olurdu doğrusu. Evin mutfağının kullanım alanı genellikle hanımlara kalır. Bu da hanımların burada geçirdikleri vaktin daha verimli olabilmesi için bu alanın kendilerine uygun şekilde olması önemlidir. Örneğin dediğim gibi yeşil bir mutfak hayal edin. Ne kadar huzur verici ne kadar sankinleştirici etkisi olacaktır size. Bunun yanında farklı bir mutfak isteyenlere yine yeşil mutfak dolabı modellerini önerebilirim. Yeşil ile birkaç uyumlu renk vardır elbet. Sade yeşil tercih etmek yerine yanında kombine edebileceğiniz hoş renk uyumları oluşturarak daha şık bir mutfak dekorasyonu sunabilirsiniz.

yesil cok güzel mutfak dolabi
yesil cok güzel mutfak dolabi

Yani yukarıdaki ve aşağıdaki örnekteki gibi yeşilin kendi tonları, siyah, beyaz, kahve tonları ile kombine edebilirsiniz. Ya da üç renk bir arada dahi kullanabilirsiniz. Özellikle görüyorsunuz ki siyah beyaz ve yeşilin muhteşem uyumu göz kamaştırıyor. Yukarıda aslında yeşil çok koyu olmamasına karşı fazlaca beyaz ve ışıklandırma kullanılmış. Eğer mutfağınız gerektiği kadar aydınlık ise bu kadar göz yorucu ışığa gerek yok aslında. Beyaz zaten yeterince mekanı aydınlatmış görünüyor üstüne yeşilin açık tonları da ferah bir mutfak elde edebilirsiniz. Yine aşağıda açık yeşil tonu açık renk kahve ve az miktarda siyah ile üçlü renk kombinasyonunu görüyorsunuz. Şık ankastre mutfakta renkler çok uyumlu kullanılmış. Tezgahta yer alan siyah renklerini biraz daha açmak için ışıklandırma yapılmış ki aslında çok hoş görünmüş.

yesil kahve mutfak dolabi
yesil kahve mutfak dolabi

Alt örnekte de görüldüğü gibi beyaz yeşil ağırlıklı bir örnek bulunuyor. Yeşili gördüğünüz örneklerde insanın içi huzurla doluyor gerçekten. Ufacık miktarda siyah çok hoş etki yapmış. Siyah değişik bir davlumbaz siyah ankastre set üstü ocak ve fırın yeşil beyaz içinde çok hoş görünüyor. Yine bir detayı da atlamak istemiyorum. Seçtiğiniz dolabın güzelliği kadar üzerinde yer alan kulpları da dikkat çekici olduğu için uyumlu kulplar seçmeye özen gösterin. Burada gümüş rengi şık metalik kulplar harika oturmuş. Kulplara uyum sağlaması için mi bilemiyorum ama dolap ile yer arasındaki metal kısım yine sol kısımdaki dolabın köşelerinde yer alan metalik kısım ve dolap tezgah arasında asılı olan kaşıklık seti davlumbaz ve yine lavabodaki metal detay çok harika bir uyum oluşturmuş.

yesil mutfak dolabi örnegi
yesil mutfak dolabi örnegi

Aşağıdaki yeşil mutfak dolabı modelinde çok açık tonlarda yeşil görüyorsunuz. Yine şık bir ankastre mutfak  beyaz ile harika uyumuna şahit oluyorsunuz. Çok ferah ve iç açıcı bir dekorasyon elde edilmiş. Böyle bir mutfakta ne kadar güzel yemekler pişirilir öyle değil mi? Bir önceki yazımızda sizlerle bordo beyaz mutfak dolabı örneklerini paylaşmıştım. Dilerseniz örnekleri inceleyerek yazımızın içeriğinden püf noktalarını inceleyebilirsiniz.

yesil mutfak dolabi
yesil mutfak dolabi
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares