Dekorasyon

Mavi Beyaz Koltuk Takımı Uyumunu Çok Beğeneceksiniz

Mavi beyaz koltuk takımı uyumunu göreceğiniz bu yazımızda mavi beyaz renkleri mekanlarınızda ne şekilde kullanmanız gerektiğine dair de püf noktaları sunacağız sizlere. Mavi renk dekorasyonda oldukça sıkça karşımıza çıkan bir renk. Beyaz ise söylememize bile gerek yok aslında. Bu iki renk birbirini tamamlayan bir renk olarak karşımıza çıkıyor.  Beyaz saf ve tertemiz bir görünüm sunarken, mavi soğuk ama huzur ve sakinliği simgeliyor aslında bize. Gökyüzü, denize baktığınızda ne hissediyorsanız mavi aynı şekilde onu size hissettirecektir. Mavi beyaz renk uyumunu görebilmemizi sağlamak için birçok ünlü mobilya markası ürün yelpazelerinde bu iki rengin uyumunu gösteren örnekler tasarlamıştır. Şimdi dilerseniz birkaç örnek ile bu iki rengin uyumuna canlı şahit olalım hep birlikte.

mavi beyaz oturma grubu
mavi beyaz oturma grubu

Görsel olarak sizi de kendine çektiyse mavi ve beyaz dekorasyonda yeni sezonda sizin için bir seçenek olabilir. Üst resimde gördüğünüz köşe takımı harika bir salon dekorasyonu oluşturabilir. Konforu ile renkleri birleşince çok hoş bir tasarım çıkmış ortaya. Aslında krem gibi dursa da netten renklerin tam ayırt edilemediğini düşünürsek beyaz ve mavi diye yorumlamaya devam edebiliriz. Köşe takımı tekli berjeri ile mavi beyaz renk uyumunda şahane olmuş diyebiliriz. Köşe takımının kol kenarlarındaki mavi şeritler mavi berjerin yine kol ve üst yan kısımdaki beyaz şeritler dengeleyici olmuş. Mavi berjer  ile aynı renge sahip kırlentler beyaz köşe takımı üzerinde, yine beyaz köşe takımının rengine sahip kırlentin mavi berjer üzerinde sergilenişi muhteşem. Bu yıl yine önceki yıllar gibi desenli kırlentler revaçta. Özellikle bu bahar aylarında dekorasyon değişimi yapmak isteyenler bu renkleri tercih edebilirler. Çünkü gerçekten iç açıcı tam yaza yakışır renkleri simgeliyor beyaz ve mavi.

mavi beyaz köseli koltuk modeli
mavi beyaz köseli koltuk modeli

Bu kapitoneli şık köşe takımı da oldukça dikkat çekici. Alt kısımda kıvrımlı ayaklar ve taban kısmı şahane görünüyor. Bu şekil koyu renk koltuk takımı seçiminde bol miktarda beyaz kullanılması ya da bol güneş alan bir oda seçilmesi uygun olacaktır. İddialı bir mavi diyebileceğim parlament mavisi aslında üzerinde bol beyaz barındırmalı. Tabii benim dediğim daha karanlık ve dar mekanlar için geçerli. Bu örnekte görüldüğü gibi aydınlık oldukça mevcut. İşte aslında benim en beğendiğim mavi tonu hemen aşağıdaki örnekte. Hiç göz yormayan huzur verici bir mavi. Beyazile o kadar harika dengelenmiş ki sehpası ile bile uyum içinde bir takım. Kol kısımların önlerinden başlayan aşağı alt kısımdan devam eden beyaz şerit çok şık bir görünüm sunmuş. Trend olan desenli kırlent burada da mevcut. Biraz renk katmak adına siz de desenli kırlentler kullanabilirsiniz. Alacağınız takımın desenli kırlentleri yoksa ayrı bir şekilde uyumlu renklerde desenli kırlentler alabilirsiniz. İşte bu örneklerle mavi ve beyaz koltuk takımlarında uyumu gördünüz. Dilerseniz buradan kahve krem koltuk takımları adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

mavi beyaz koltuk takimi dekorasyonu
mavi beyaz koltuk takimi dekorasyonu
Shares

One thought on “Mavi Beyaz Koltuk Takımı Uyumunu Çok Beğeneceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares