Dekorasyon

Kahve Krem Koltuk Modelleri Tatlı Bir Uyum Yakalayabilirsiniz

Kahve krem koltuk modelleri ile tatlı bir uyum yakalamaya var mısınız? Dekorasyonda renk uyumu önemli olduğu kadar bunun sizin içinize sinmesi de önemlidir. Beğenmediğiniz renkleri ne kadar da uyum sağlasa bile evinizde kullanmamaya özen gösterin ki bu sizi kötü etkilemesin. Önce sevdiğiniz renkleri tercihleriniz arasına koymaya özen gösterin. Özellikle evinize koltuk takımı bakarken öncelikle ilginizi ne çekiyor diye sorsam sanıyorum ilk renkleri diyen çoğunlukta olur. İlk göze çarpan özellik renkleridir bir oturma grubunda. Sonrasında gidip dokunup hatta oturup konforuna sonra da fonksiyonel özelliklerine bakarsınız. Şimdi size kahve krem renklerinin uyumunu anlatırken örneklerle bunu birleştirmek istiyorum.

dekorasyonda kahve krem rengi uyumu
dekorasyonda kahve krem rengi uyumu

Kahve krem renklerinin kombini halinde ortaya işte yukarıdaki gibi bir örnek çıkıyor. Genelde zaten bir açık bir koyu renk dekorasyonda tamamlayıcı ve denge kurucu olabiliyor. İşte krem ve kahve de bunlardan bir ikisi. Koltuk takımlarında da sıklıkla tercih edilen iki renk. Kahve krem uyumunu beğeniyorsanız size bu bir seçenek olabilir. Kahve gibi her renkle uyumlu, krem gibi zarif bir renk gerçekten çok tatlı bir uyum oluşturuyor. Örneklerde de zaten açıkça görüyorsunuz ki şık ve zarif koltuk takımlarını sizler için derledim. Kahve ve krem renk uyumuna dair siz kendi tercihiniz ve odanızın durumuna göre dilediğiniz rengin oranını yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. Örneğin yukarıda krem renginin ağırlıklı olarak kullanıldığını görüyorsunuz. Ben çok çocukluyum koltuklarım çabuk kirlenir düşüncesi oluşursa kahve ağırlıklı tercih edebilirsiniz. Tabii ki dekorasyon koltuk takımından ibaret değil. Halı perde duvarlar ortadaki sehpa aksesuarlar bile önemli detaylardır. Yukarıda ki duvarlarda duvarın bir bölümünün kahve bir bölümünün krem ile uyumlu hale getirilmesi yine halının kahve tercih edilmesi iç içe bir krem kahve dekorasyon elde edilmesini sağlamış. Bir önceki yazımızda çok renkli yeşil sarı koltuk takımları yazımızı buradan inceleyerek farklı bir fikir edinebilirsiniz.

kahve krem koltuk takimlari
kahve krem koltuk takimlari

Desenler özellikle son yıllarda koltuk takımlarında sıklıkla kullanılmakta. Krem rengi özellikle zarif bir renk olduğu için salonlara çok yakışmaktadır. Dilerseniz krem sevenler koltuk takımlarında krem ağırlıklı tercih edebilirler. Yukarıdaki koltuk takımında sütlü kahve ile krem renginin uyumunu görüyorsunuz. Burada sütlü kahvenin koltuğun kol ön kısımlarda döşemelerde ve kırlentlerin desenlerinde de tercih edilmesi şık bir uyuma olanak sağlamış Ahşap yerden yüksek tercih edilen ayakların duruşu bile hoş görünüyor. Yer döşemelerinin de koyu kahve tonlarında tercih edilmesi dekorasyonda bütünlük sağlamış. Aşağıdaki modelde de görüyorsunuz ki hoş desenli yastıklar ilk dikkat çeken taraf oldu bende. Yine oval tarz tasarlanan koltuk takımları oldukça modern. Kahve krem koltuk takımı ile renkli bir dekorasyon oluşturmak isteyenler bunlarla uyumlu mavi yeşil turkuaz gibi renkleri serpiştirerek hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

kahve krem oturma grubu örnegi
kahve krem oturma grubu örnegi
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares