Yeşil Beyaz Ev Dekorasyonu İle Daha Ferah Evler

Yeşil beyaz ev dekorasyonu ile daha ferah bir eve ne dersiniz? Yaz sezonuna girerken daha açık renkler gündemde. Sizler de evinizin odalarının rengini değiştirmek gibi fikriniz varsa sizlere doğadan gelen yeşil ile onunla uyumlu olacak iç açacak beyaz rengin uyumunu göstermek istiyorum. Yeşilin doğru tonunu bulduğunuz anda daha ferah iç açıcı dekorasyona sahip olabilirsiniz. Yeşil bildiğiniz gibi doğanın rengi. Ferah, doğallık, huzur rengi olan yeşili yine saflığın, temizliğin sembolü olan beyaz ile buluşturmak bence bu yaza girerken iyi fikir olabilir. Evinizin her odasına yakışabilecek yeşil beyaz kombinasyonunu düşünürken içiniz rahat şekilde dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz. Yeşili kullandığınız her alanda size daha fazla pozitif enerji ve huzur salınımı sağlayacaktır. Yeşil ile kendinizi kırlarda hissedebilir beyaz ile saflığı tertemiz duyguları evinizin içinde yaşayabilirsiniz.

yesil beyaz oturma odasi dekorasyonu
yesil beyaz oturma odasi dekorasyonu

Yeşil içinde sarı ve mavi rengi barındırdığı için bu iki renkle de tercih edilebilir, hatta kahve tonları ile de çok şık bir uyum gösterebilir. Yeşil ve beyaz tercih edecekler daha çok karanlık küçük güneş görmeyen mekanlar için tercih edilebilir. Böylece dar mekanlar sizi sıkmayacak güneş almayan odanız aydınlık ferah olacaktır. Size tavsiyem mobilyalarınızı seçerken doğru rengi yeşilin doğru tonunu tutturmalısınız. Örneğin tv ünitesi bulunan duvarı koyu renk yeşil tercih edebilirsiniz. Bu sinema tv seyrederken size daha iyi bir görünüm sunacaktır. Ya da yine yeşil içinde bulunan şık bir duvar kağıdı ile tv ünitesi arkası duvarı kaplayabilirsiniz. Yeşil ve beyaz tercih ettiğiniz mekanınızda yer döşemeleri koyu kahve tonlarında tercih edebilirsiniz. Koyu kahve laminat parke tercih etmeniz yeşil ve beyaz ile daha şık görünüm sunacaktır. Yine tv ünitesi de koyu tonlarda olabilir ama koyu yeşil tonlarında boyadığınız duvar önünde duracak tv ünitesinin daha açık renklerde tercih edilmesi önerilir ki ikisi de koyu renk olduğunda şık bir görünüm oluşturmaz. Yukarıda bir oturma odası görmektesiniz. Yeşilin çok tatlı bir tonu beyaz ile harika bir uyum sergilemiş. Yine beyaz mobilya üzerine koyu yeşil kırlentler çok hoş uymuş. Yeşil ve beyazın uyumunu banyolarınıza da taşıyabilirsiniz. Zaten beyaz lavabolarınıza uygun desenli seramik tercih edebilirsiniz. Yeşil beyaz banyolar daha ferah ve huzur verici bir görünüme kavuşacağına emin olabilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığımız mor ile uyumlu renkler yazımıza göz atabilirsiniz.

yesil beyaz banyo dekorasyonu
yesil beyaz banyo dekorasyonu

Yine yeşil ve beyazı mutfaklarda da tercih edebilirsiniz. Özellikle hanımların alanı olan mutfaklarda daha fazla verim elde etmek mutfağınızla barışık olmak için, huzur dolu mutfaklar için yeşil beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Mutfak için sizlere püf noktası sunmam gerekirse dolap ve tezgah arası fayansları yeşil renk tercih etmeniz olacaktır. Lavabo ile çok haşir neşir olacağınız için beyaz olduğunda çok çabuk kirlenebilme durumu olabilir. Örneklerden de faydalanarak sizler de mekanlarınızda bu ferah iki rengi düşünebilirsiniz.

yesil beyaz mutfak dekorasyonu
yesil beyaz mutfak dekorasyonu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares