Kırmızı Beyaz Ev Dekorasyonuna Bazı Örnekler

Bu yazımızda sizlere kırmızı beyaz ev dekorasyonuna bazı örnekler vererek ev dekorasyonunda renk uyumu, kırmızı beyazın evde ne şekilde tercih edilmesi gerektiğini, ne oranda tercih edilmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmaya çalışacağım. Ev dekorasyonunda kırmızı beyaz rengin uyumuna bayılıyorsanız kendi yaşam alanınızda bu iki rengi tercih ederek şık bir dekorasyon tasarlayabilirsiniz. Her insan aslında kendi evinin mimarıdır biraz. Evinize hangi rengin yakışacağını ne tür mobilyalar tercih etmeniz gerektiğini en iyi siz bilirsiniz. Evini iyi tanıyan birisi dekorasyon konusunda birkaç püf noktası ile dekorasyonunuzu kendiniz harikulade şekilde hazırlayabilirsiniz. Şimdi dilerseniz birkaç örnekle birlikte kırmızı beyaz ev dekorasyonu nasıl hazırlanır detaylara inerek konuşalım.

kirmizi beyaz ev dekorasyonu örnegi
kirmizi beyaz ev dekorasyonu örnegi

Öncelikle hangi tür evlere kırmızı beyaz renkler uyar bakalım. Birbirine uyumlu iki rengi eviniz için seçtiğinizde bu renklerin odaların yapısı genişliği ya da ışık alıp almamasına göre oranı farklı olabilir. Örneğin kırmızı koyu bir renk olarak dar olan odalarda ağırlıklı olarak tercih edilmez. Eğer odanız çok aydınlık ve geniş çok pencereleri ferah bir oda ise burada kırmızı oranını artırabilirsiniz. Ev dekorasyonu içinde aslında kırmızıyı dengeleyen tek renk olarak ben beyazı görüyorum ve çokta yakıştırıyorum ikisini. Ev dekorasyonu için düşünürsek zaten iki koyu rengi bir arada göremezsiniz. Mutlaka bir koyu bir açık renkle tercih edilir ki bu dengeleme oluştursun. Bu rengi salonda oturma odasında çocuk odasında mutfakta banyoda tercih edebilirsiniz. Yatak odaları için pek tavsiye etmiyorum ama örnekleri de yok değil. Yatak odaları için daha romantik soft renkler tercih edebilirsiniz. Yine mutfaklar için özellikle kırmızı beyaz akrilik dolaplar çok şık görünmekte. Özellikle her gün içinde bulunduğunuz oturma odası için kırmızı beyaz renkleri tercih edecekseniz uyumlu bir dekorasyon yapmalısınız. Ne çok sıkıcı ne de göz yoran bir dekorasyon içinde siz ve aileniz de rahat edemeyecektir. Örneğin dar bir odaya sahipseniz beyaz ağırlıklı tercih edebilir ya da kırmızıdan vazgeçemiyorsanız tavana şık bir asma tavan ile birlikte spot lambalarının odayı ışıklandırması ile kırmızının ağırlığından kurtulabilirsiniz. Yine kırmızı mobilyalar seçti iseniz ona uyumlu bir beyaz berjer ve beyaz kırlentler çok yakışacaktır emin olun.

kirmizi beyaz salon dekorasyonu
kirmizi beyaz salon dekorasyonu

Aşağıdaki yukarıdaki örneklerden de ilham alarak sizler de evinizi kırmızı beyaza bürüyebilirsiniz. Kırmızının ağırlığından çekinenler aslında hiç korkmalarına gerek yok beyaz ağırlıklı bir dekorasyon ile kırmızı arada çok hoş bir tablo ortaya çıkaracaktır. Küçük aşağıdaki gibi bir çatı katını kırmızı beyaz yapmak için görüldüğü gibi beyaz mobilyalar tercih edebilir ufak dokunuşlarla kırmızıya yer verebilirsiniz. Yine kırmızı beyaz halı, beyaz perdeler üzerine kırmızı fon çok hoş görünecektir. Halıyı tamamen beyaz seçmemenizi öneririm çünkü çabuk kirlenebilme durumu söz konusu. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi kırmızı beyaz aralarına siyah renkte ekleyerek yine değişik bir dekorasyon sunabilirsiniz. Ev dekorasyonu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için buradan linki inceleyebilirsiniz.

kirmizi beyazin dekorasyondaki uyumu
kirmizi beyazin dekorasyondaki uyumu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares