Göğüslerde ağrı hamilelik belirtisi olabilir mi ?

Gebelik bölümünden  sizlere açtığımız ilk hamilelik belirtileri konusunda belirttiğimiz muhtemel belirtilerden birisi de göğüs ağrısı ve diken gibi batma durumuydu. Bu hususta sizlere yararlı bilgiler sunacağız.

Hamilelik belirtilerinin ilkleri arasında yer alan göğüslerde hassasiyet, ağrı, batma hissi ve büyüme durumu hamileliğin ilk belirtileri arasında yer alır. Aynı zamanda bu durum çoğu kadınlarımız tarafından regl ağrısı ve regl dönemindeki belirtiler ile karıştırılır. Bu durumda olan bir kişi için yüzde yüz hamilelik belirtisidir denilemez. Bu durum özellikle gebeliğin erken döneminde görünerek, meme uçlarında koyulaşmanın yanı sıra koltuk altı deri renginde koyulaşma ve lekeler ile kendini iyiden iyiye hissettirir. Yüzde lekelenmelerin olduğu durumlar da görünmüştür.

Aslında hamilelik sürecinde ortaya çıkan göğüste yanma batma belirtileri, tamamen hormonal olarak dengesizlikten kaynaaklanmaktadır. Bu, hem regl belirtisi hemde hamilelik belirtisi olarak karıştırılmaktadır. Tek başına göğüslerdeki ağrı batma durumu için gebelik belirtisi budur yüzde yüz gebeliği işaret eder denilemez.

Hamilelikte göğüs batması
Hamilelikte göğüs batması

Belirtileri ile alakalı bu adres aşağıdaki bazı açıklamalara yer vermiş ve şöyle demiş : “Gebeliğin en erken belirtilerinden biri yükselen hormon seviyelerinden kaynaklı olarak göğüslerde oluşan acı, hassasiyet ve şişkinliktir. Bu acı regl dönemi öncesinde hissedilen hassasiyetten daha şiddetlidir. Bu durum ilk 3 haftalık dönemden sonra gözle görülür bir şekilde azalır.
Göğüslerde Hassasiyet, Göğüslerde Ağrı, gebeliğin göze çarpan en erken belirtilerinden bir tane side göğüsler şişkinlik veya göğüs büyümesi, hassas ve de bir dereceye kadar ağrıyan göğüslerdir. Bu belirtiyi uykuya dalmadan evvel sağa sola dönerken veya giyinirken, banyo yaparken hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücudunuz süt üretimi için veya emzirme için kendisini hazırlamaya başlar. Buna ayrıyeten göğüslerde hassasiyet , şişme, göğüs uçlarında acıma veya ekstra hassasiyet . Bazı kadın adaylarımız göğüs uçlarında renk değişikliği de yaşarlar. ”

bu konumuzla alakalı her türlü görüş öneri ve şikayetlerinizi bizlere yorumlarınız ile gönderebilirsiniz. Gebeliğiniz ile ilgili en net bilgileri, hızlı ve güvenilir şekilde sitemiz kadın.net adresinden alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Shares

2 thoughts on “Göğüslerde ağrı hamilelik belirtisi olabilir mi ?

  • Geri bildirim: İlk hafta erken gebelik belirtileri nelerdir biliyor musunuz ? - Kadin.net

  • 25 Şubat 2018 tarihinde, saat 13:56
    Permalink

    merhabalar ben 1 hafta oldu catlatma ignesi vuruldum ve 2 3 gündür göğüslerimde agri var ozellikle uclarinda ilk igneyi vuruldugum ilk 2 3 gunu kaaiklarinda ve karnimdaydi sonradan goguslerime vurdu sebebi ne olabilir acaba hamile kalmis olsam bu kdar erken belirti olabilirmi adetime daha cok var öbür ayin 6 si adet tarihim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares