Hamile miyim Nasıl Anlarım?

Hamile olup olmadığınızı anlayabileceğiniz birçok yöntem ve belirti vardır. Bunu bazen erken gebelik belirtileri ile anlayabileceğiniz gibi bazen de kesin sonuç veren testlerle yapabilirsiniz. Bu yöntemleri daha ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Hamilelik kimine göre çok iyi kimine göre 9 ay boyunca sıkıntılı geçen bir süreçtir. Yeni bir hamilelik oluşan kadında ilk belirti diyebileceğimiz adet gecikmesi durumu bunun yanında mide bulantısı baş dönmesi ilk işaretler arasındadır. Yine kasıkta ağrı şişlik, göğüslerde hassasiyet ve renk değişimi, hamileliliğin ilk haftalarında implantasyon yerleşme kanaması da yine belirtiler arasındadır. Yine yorucu işler yapmadığınız halde aşırı bir yorgunluk ve uyku hali varsa idrara çıkmanız sıklaştıysa hamilelikten şüphe duyabilirsiniz. Normalden fazla vücut ısısı da hamilelik belirtilerinden olabilir. Karnınızdaki o minik şey büyümeye devam ederken fazlaca oksijene ihtiyacı olacaktır bu demektir ki sizin de nefes almakta güçlük çekebileceğiniz anlamına gelmektedir gün içinde bol bol nefes egzersizleri yapmak sizi rahatlatacaktır. Bu belirti aslında ilk zamanlar olmasa da hamileliğin ileri dönemlerinde ortaya çıkabilmektedir. Test yapmadan bu belirtiler ile karşılaşabilirsiniz. Her kadın vücudunu kendini çok iyi tanır o yüzden ufak bir değişikliği mutlaka farkedecektir.

hamilelik nasıl anlaşılır
hamilelik nasıl anlaşılır

Hamile olup olmadığınız belirtiler dışında daha kesin sonuç veren testlerle mümkündür. Evde kendiniz yapabileceğiniz idrar testleri ya da daha kesin sonuç veren kandan bakılabilen beta hcg hormonu sizin hamile olup olmadığınızı ortaya çıkarır. Tabii en kesin ve en doğru hamilelik olup olmadığını ultrason muayenesi sırasında kesinleşecektir. Hamileyseniz ve bu ilk gebeliğiniz ise çoğu belirtiyi yaşamayabilirsiniz ya da ilk aylardaki o küçük kıpırdamaları hissedemeyebilirsiniz. İkinci hamileliğini yaşayanlar bebeğin ilk kıpırdadığı anladı hissedebilecektir.

hamile miyim değil miyim
hamile miyim değil miyim

Hamilelik denilen o 9 aylık serüven mutlaka her kadının yaşaması ve tecrübe edinmesi gereken bir olaydır. 9 aylık o muhteşem serüven sıkıntılı da geçse sonunda o güzel varlığı kucağınıza aldığınız anda tüm herşey bitiyor yeniden hayata gelmiş gibi oluyorsunuz sanki. O minik eller ve ayaklar sizin tüm çektiğiniz acıların dermanı oluveriyor sanki. Tüm kadınların bu duyguyu yaşaması dileğiyle…

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares