Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Etkili ve dikkat çekici bir antre dizaynı için birkaç önerimiz olacak. Misafirlerinizi karşılarken dikkat çeken bir alan olan antreler özellikle evin geneli bakımından ilk izlenim oluşturduğu için bu bölüme özen göstermeniz gerekir. Antre bölümünün dizaynı ve düzeni de sizin yaşamınız hakkında ipuçları vermektedir.

portmanto antrenin kullanısli mobilyalarindandir
portmanto antrenin kullanısli mobilyalarindandir

Aslında abartıdan uzak sade ama siz ve ailenizin ihtiyaçlarına yönelik olması önemlilik arz eder. Aynı zamanda eve geldiğinizde sizi ilk karşılayan mekan olması ve yine evden çıkarken son gördüğünüz mekan olması bu mekanın kargaşadan uzak tertipli bir alan olması ve yine hoş renklerle donatılması şık bir görünüm sunacaktır. Antre bölümü çoğunlukla dar bir koridor şeklinde ve genellikle de ışık almayan bölüm olduğu için ışıklandırma doğru bir şekilde yapılmalı. Uzun koridorlarda ayak bağı olmaması için aslında çok eşya tercih edilmez. Sizlere bir önerim ışıklandırma konusunda duvar apliklerini tercih edebilirsiniz. Şık aydınlatmalar yanında renkli objelerle bu alanı hareketlendirebilirsiniz. Antreye uygulayabileceğiniz sayılı uygulamalardan biri olan ve bu bölümün havasını değiştiren mozaik, renkli desen desen yer döşemelerini tercih edebilirsiniz. Hareket alanınızı kısıtlayacak tarzda mobilyalar tercih etmemenizi öneririm. Bir antrede temel unsurlardan birkaçı şemsiyelik portmanto ya da duvara monte edilebilecek şık anahtarlıklar işlevsel bir antre oluşturmanıza yetecektir.

antrede aynalarla daha ferah görünüm elde edebilirsiniz
antrede aynalarla daha ferah görünüm elde edebilirsiniz

Antreniz genişse ayakkabılarınızı kolayca giyip çıkarabileceğiniz tek koltuk yerleştirebilirsiniz. Antre bölümündeki kargaşa kalabalığı azaltmak için çekmeceli portmanto vestiyer tercih edebilir bu alanda düzeni sağlayabilirsiniz. Yine portmanto ya da vestiyerinizi boy aynalı tercih ederseniz evden çıkarken üstünüze son kez çeki düzen vererek evden rahat ayrılmanızı sağlayabilirsiniz. Çok şık görünümlere sahip aynalı dresuar modellerini de evinizin antre bölümünde tercih edebilirsiniz. Yine çiçeklerden hoşlanıyorsanız çiçekleri antrenizde tercih edebilir güzel bir görünüm sunabilirsiniz. Eviniz size özel bir alan olduğu için her mekanda kendinizi yansıtacak objeler kullanın kısacası kendinizi yansıtın. Göze hoş gelen kalabalıklık yaratmayan eşyalar tercih edip antrenin gereksiz eşyalarla dolmasına izin vermeyin. Bu alan şık ama sade fonksiyonel ama ferah eşyalarla dolmasına özen gösterilmelidir. Bu arada antreniz geniş bir bahçeye açılıyorsa sizlere daha önce hazırladığımız bahçe düzenleme ile ilgili konumuza da buradan ulaşabilirsiniz.

semsiyelik ve bank kullanisli antre sunar
semsiyelik ve bank kullanisli antre sunar

Yine biz yazımızın sonuna geldik evin önemli bölümlerinden olan antre ile faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. Önerileriniz, şikayet ve sorularınızı bekliyoruz.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares