Ev Dekorasyonunda Mor İle Uyumlu Renkler

Yazımızın içeriğinde ev dekorasyonunda mor ile uyumlu renkler, örneklerine dair bilgiler bulacaksınız. Ev dekorasyonu aslında mobilya ve eşya seçimi kadar bunların renkleri de önem arz etmektedir. Biliyorsunuz ki renklerin insan psikolojisi üzerinde de büyük etkisi bulunmaktadır. Evinizde tercih edeceğiniz renkler kıyafetlerinizi seçerken ki kadar özenli olmalıdır aslında. Her gün aileniz ile birlikte vakit geçirip sürekli görebileceğiniz evinizin renkleri aynı zamanda sizi yansıtacaktır. Mor rengi de ev dekorasyonunda çok tercih edilen bir renk aslında. Şimdi mor renk ile uyumlu renkler nelermiş ona bakalım.

mor beyaz yatak odasi dekorasyonu
mor beyaz yatak odasi dekorasyonu

Mor renk asalet, huzur, sağlığın sembolüdür aslında. Huzuru evinizde tüm odalara taşırken onunla uyumlu bir renk ile daha hoş bir görsellik oluşturabilirsiniz. Mor renk ile samimi bir ortam huzur veren bir mekan elde edebilirsiniz. Özellikle dekorasyon içinde mor beyaz, mor lila, mor gri renklerini bir arada görebilirsiniz. Morun kendi açık tonları ile de şık mekanlar elde edebilirsiniz. Mor beyaz özellikle çok yakışan bir renk. Samimi yemek odaları, sıcak ve hoş yatak odaları ve neşeli musmutlu bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz bu iki uyumlu renk ile. Mor rengi modern, country, vintage, klasik dekorasyon örnekleri ile tercih edebilirsiniz. Çok tatlı bir renk olması onu size çekecektir. Özellikle ben bu rengi yatak odalarına çok yakıştırıyorum. Bir yatak odası dekorasyonu en doğru şekilde nasıl hazırlanır buradan inceleyebilir fikir edinebilirsiniz. Dar odalar için morun daha açık tonlarını ya da mor ve beyaz gibi onu dengeleyecek rengi tercih edebilirsiniz. Yine mora hayransanız mor ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorsanız odaya ferahlık katmak ve aydınlatmak için aynaları tercih edebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz mutfak örneğinde mor ve beyaz mutfak dekorasyonunun zerafetine şahit oluyorsunuz. Yine bir sonraki resimde country tarz bir oturma odası dekorasyonu yer almakta. Sıcacık samimi çiçek desenleri ile mor ve grinin muhteşem uyumunu görüyorsunuz. Aslında tam da baharın içinde olduğumuz şu günlerde evinizin her köşesine yakışacak bir renk mor.. Hatta çiçekli desenleri ev dekorasyonu içinde tercih ederek iç açıcı bir dekorasyon elde etmek mümkün.

mor beyaz mutfak dekorasyonu
mor beyaz mutfak dekorasyonu

Huzurun ve asalatin ön planda olmasını isteyenler mor rengi tercih edebilirler. Mor tercih edebilirsiniz fakat burada önemli olan mor ile uyumlu rengi bulabilmek ve evinizin ve sizin ihtiyacı olan o enerjiyi açığa çıkarmayı başarmaktır. Dediğimiz gibi mor ile en uyumlu renkleri sizlerle paylaştık. Morun daha parlak tonları yerine mat renklerini tercih etmelisiniz. Parlak tonları tercih etmeniz demek daha göz yorucu ve sizde ki var olan enerjiyi çekecek güçte olması demektir. Mor ile tercih ettiğiniz renkleri orada dengeli dağıtmaya özen gösterin. Doğru yerde doğru renk çok önemlidir.

mor gri oturma odasi dekorasyonu
mor gri oturma odasi dekorasyonu
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares