Bir Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Yatak odasının nasıl dizayn edileceği hakkında sizlere bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Özellikle evlilik hayatınızın monoton geçtiğini düşünüyorsanız yatak odanızda ufak ya da köklü değişimler yapabilirsiniz. Bu hem ruh halinize etki edecek hem de evliliğinizi canlandıracaktır. Tabii yatak odası denilince ilk akla gelen evli çiftlerinki canlanmaktadır ama tek kişilik bekar bayan erkek yatak odaları için de sizlere çok özel önerilerimiz olacak.

pastel tonlarla ferah yatak odasi dizayni elde edebilirsiniz
pastel tonlarla ferah yatak odasi dizayni elde edebilirsiniz

Yatak odaları bizim özelimiz hayatımızın belki de çoğunluğunu geçirdiğimiz mekan olarak adlandırabiliriz. Bu yüzden bu alanı öyle bir dizayn etmeliyiz ki her konuda bizi yansıtan bize hitap eden türden olmalıdır. Yatak odasında canlı renklerin aksine soft renkleri tercih etmek ruhunuzu okşayacak ve size huzur sunacaktır. Aslında yatak odanızda sıfırdan işe başlayacaklar için söylememiz gerekirse ölçü alımı çok önemlidir. Her esyanın yerini belirleme ve bunları tam ölçüleri ile yerine yerleştirme size büyük kolaylık sağlayacaktır. Hayallerinizdeki yatak odasını dizayn etmek aslında çokta uzak değil size. Birkaç dokunuş ile şahaneler ortaya çıkarabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunda asla yapmamanız gereken şeyler vardır. Örneğin çok kalabalık sizi dinlendirmekten çok beyninizi ve ruhunuzu yorabilir. Sade şık bir yatak odası en tercih edilen olmalıdır.

mavi beyaz renklerin uyumunu gösteren yatak odasi örnegi
mavi beyaz renklerin uyumunu gösteren yatak odasi örnegi

Hayatın sıkıcı yönünden biraz olsun uzaklaşmak sizi her türlü stres ve gerginlikten uzak tutacak yatak odanızda krem soft sade renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Yine herşeyin doğallığından yana olanlar için mobilya ve kullanacağınız eşyaları doğal ahşap görünümü ile tercih edebilirsiniz. Geniş bir yatak odasına sahipseniz kitap okuma köşesi ayırabilirsiniz kendinize. Uyumadan önce kendi kabuğunuza çekilip okuma ve sessizliği dinleme alanı oluşturabilirsiniz kendinize. Böyle bir şey düşünenler için şık ayaklı abajurlar ile ışıktan tasarruf sağlayabilir aynı zamanda siz kitap okurken uyumaya çalışan eşinizi rahatsız etmemiş olursunuz. Dar ve küçük bir yatak odanız varsa fazla ışıklandırmadan yararlanabilirsiniz ve aynı zamanda aynalar da aydınlatma ve mekanın geniş görünmesine yardımcı olacak unsurlardır. Yatak odanızın önemli parçası olan yatak seçimini özenle yapmalısınız. Onunla uyumlu yatak odanızda bütünlük sağlayacak yatak başlığı da şık bir hava katacaktır.

beyaz yatak odasi dekorasyonu
beyaz yatak odasi dekorasyonu

Sizlere sunduğumuz çok özel dekorasyon önerileri ile harika yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Tüm şikayet öneri ve sorularınız için yorum atabilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares