Bebeğim Erkek mi Olacak Kız mı Nasıl Anlarım?

Çok eskilerde ultrason bulamayan ninelerimiz kendi yöntemlerinde bebeklerinin cinsiyetini tahmin etmekteymişler. Tabii artık tıp ve teknoloji o kadar ilerleme gösterdi ki artık 15. haftalarda bile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebiliyorsunuz. Bu arada bir de eskilerden kalma yöntemler olsun yine tarihe dayanan yöntemler olsun cinsiyet öğrenme teknikleri bulunmaktadır. Bunlardan biri en eski tarihe dayanan Çin takvimi ile cinsiyet belirleme yöntemidir. Diğer bir yöntem hamilelik belirtileri ile cinsiyet tahmin etme yöntemidir. Çin takviminin %80 doğruluk payı bulunmaktadır ama hamilelik belirtilerine göre tahminler çoğunlukla yanıltıcı olmaktadır. Ama tabii bu tür tahminlerde bulunmak kadınların daha çok hoşuna gider ve bu yöntemleri daha eğlenceli bulurlar. Belki yanılma payı çok yüksek ama denemeye değer yöntemlerle sizler de tahminlerde bulunabilirsiniz. Tahmin edilen bu yöntemlerle ne kadar başarılı olunuyordu ne kadar doğruydu onu bilemiyoruz ama denemek isteyenler denemesi bedava. Tabii çoğumuza göre de bu yöntemler saçma batıl gelebilir.

bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebileceğiniz yöntemler nelerdir
bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebileceğiniz yöntemler nelerdir

Kız çocuğuna hamile olanlar için derler ki hamileliğin ilk haftaları ufak tipli kanamalar görülebilir, Genelde kilo alımı basen ve kalçadan olur, göbek kısmı fazla çıkmaz. Kız çocukta yüzde saç diplerinde bazı lekeler çıkabilir. Kız çocuğa hamile kadınlar ilk zamanlarda yoğun bir mide bulantısı ve kusma yaşanabilir.  Daha çok meyveye aşerir, idrar rengi donuk sarı rengindedir. Gebe kaldığınız yaşınız ve yine hamile kaldığınız ayın toplamı tek sayı çıkar.( (Bu yöntemi kendimde denedim doğru sonuç verdi:)

bebeğiniz kız mı olacak erkek mi
bebeğiniz kız mı olacak erkek mi

Erkek çocuğuna hamile olanlar için hamileliğin ilk zamanlarında fazla bulantı kusma yaşamazsınız. Genelde göbeğiniz sivri bir şekilde çıkmış olur basen ve kalçadan kilo alımı olmaz. Eskisinden daha güzel görünürsünüz. İdrar renginiz çok koyu görünür. Erkek bebekler genelde karnın üst kısmında durur bu da mideye baskı olmasına sebep olabilir. Hamile kaldığınız yaşınız ve hamile kaldığınız ayın toplamı çift sayı çıkar.

cinsiyet belirleme yöntemleri nelerdir
cinsiyet belirleme yöntemleri nelerdir

Kırmızı lahanayı kaynatın suyunu bir kaba koyun ve idrarınızdan damlatın. Suyun rengi pembeye dönerse kız, mora dönerse erkek tahmin edilmekte. Ekmek yerken kenarını tercih ediyorsanız oğlunuz, içini tercih ediyorsanız kızınız olacağına işaret olabilir. Hamilelikle beraber yüz şekliniz yuvarlak olduysa kızınız, uzun ince hal aldıysa oğlunuz olacağına işarettir. Aileden ya da arkadaşlardan biri size anahtar verdiğinde yuvarlak kısımı tutarsanız erkek, uç kısmını tutarsanız kız demek olduğuna işaretmiş. Hatta orta kısımdan tutarsanız ikiz demekmiş. Bu yöntemi daha önce bilseydim denerdim mutlaka. İkizlerim olacağını belki daha önce öğrenirdik.:) İlk çocuğu olanlar için ilk anne demeye başladıysa ikinci çocuğunuz kız, baba demeye başladıysa konuşmaya oğlunuz olacağına işarettir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares