Hamilelik Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Kadınların hayatlarındaki en büyük problem nedir diye sorsalar sanırım çoğu kadın kilo problemi diye yanıt verecektir. Bu kilolar, hamilelik boyunca üst sınırlara ulaşarak tahmin etmediğiniz vücut yapılarına ulaştırabilir sizleri. Hamileyken aynaya baktığında bu ben miyim diyebilirsiniz. Aslında hamileyken kilo alımını isterseniz yavaşlatabilirsiniz. Aşeriyorum diye her şeyi yemek isterseniz tabii ki kilonuz alıp başını gidecektir ve bu kiloları vermek doğum sonrası zor hale gelecektir. Düzenli beslenme dengeli beslenme her zaman olduğu gibi hamileyken de hem sizin hem bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca dengeli ve düzenli beslenme doğum sonrası kilolarınızı kolayca vermenize yardımcı olacaktır. Aslında o kadar büyütülecek kadar zor bir şey değildir kilo vermek. Her şey beyinde bittiği üzere bunu da bir kadın gerçekten isterse yapabilecek gücü kendinde bulacaktır. Önce kilo vermeyi gerçekten istemelisiniz. Sizlere şimdi hamilelikte aldığınız aşırı kiloları kolayca verebileceğiniz yöntemleri anlatmak istiyoruz.

doğru emzirmek en güzel kilo verme yöntemidir
doğru emzirmek en güzel kilo verme yöntemidir

Anlatacağımız birkaç yöntem ile hamilelikten önceki formunuza kolayca dönebilecek sosyal hayatınızda daha mutlu bir birey kendinizle daha barışık bir kadın olacaksınız. Tabii sadece formunuzu düzeltmekle kalmıyor bu yöntemler sağlığınızla da yakından ilgili olumlu sonuçlar doğuruyor. Özellikle ilk olarak şunu belirtmek isterim ki bilinçsiz şekilde yapılan diyet ve egzersizler emziren annelerin süt üretimini olumsuz etkiliyor. Doğumdan sonra ilk ve önemli kural doğru yöntemlerle bebeği emzirmektir. Doğru yöntemlerle emzirme kilo vermenize yardımcı olacak bir detaydır. Aynı zamanda bebeğini emziren anneler daha çok sütüm olsun diye çok fazla yemek yerine dengeli ve yararlı gıdalarla beslendiği taktirde zaten anne, hem bebeğe hem kendine yarar sağlayacaktır. Sütün fazla olması aslında çok fazla beslenme ile alakalı bir durum değildir. Düzenli beslenme, sık düzenli emzirme zaten süt üretimini artıracaktır ve size kilo vermenizi sağlayacaktır da.

dengeli beslenmek doğum sonrası kiloları vermeye yardımcıdır
dengeli beslenmek doğum sonrası kiloları vermeye yardımcıdır

Dengeli ve düzenli beslenme kilo vermenize yardımcı olacak birinci kuraldı. İkinci kural ise düzenli beslenme yanında hafif egzersizler eski formunuzu kazanmanıza yardımcı olur. Daha sıkı bir vücut için, bozulan vücut hatlarınızı düzeltmek için doğru bir egzersiz sayesinde hamilelikten önceki vücut tipinizden daha iyi bir hale getirecektir. Özellikle sezeryan ile doğum yapanlar kendilerini iyi hissettikleri zaman ortalama 1 ay sonra kadar egzersizlere başlayabilirler. Egzersizleri tok karnına değil, yemekten 1-2 saat sonra kadar yapmak en doğrusu olacaktır. En güzel egzersizlerden biri olan tempolu yürüyüş kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yine günde bir kez yapabildiğiniz kadar mekik çekmek karın kaslarının toplanması için çok iyi olacaktır. Yine yüzme de vücudunuzu eski haline getirebilecek hem kol hem bacaklarınızı çalıştırabilen egzersizlerdendir.

doğum sonrası egzersiz hareketleri
doğum sonrası egzersiz hareketleri

Bunları yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız bilmediğiniz önemli sağlık sorunlarınız olabilir bunun için mutlaka doktora başvurmalısınız. Yeni bir hamilelik dönemi geçirmiş ve emziren anneyseniz, bir korunma yöntemi olan norlevo ertesi gün hapı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares