Tarlusal Hapı Hamile Kalmaya Yardımcı Olur mu?

Tarlusal hapı hamile kalmaya yardımcı olur mu? yazımızın içeriğinde bununla ilgili sizlere detaylı bilgi vermek istiyorum. Hamileliği doğal yollardan deneyen çiftler 1-2 yıl deneyip sonuç alamadıklarında tedaviyi düşünmeye başlıyorlar. Tabii doğal yoldan devam edenler olduğu gibi ben bu zaman zarfı içinde bebek isteyip olmuyorsa bir sorunun olduğunu ve bunun neyden kaynaklandığının bilinmesi tedavisinin başlanması gerektiği taraftarıyım. Şimdi sizlere merak edilen bir ilaç olan kadınların kafasını çok karıştıran sorulara birlikte cevap vermek istiyorum. Tarlusal ilacı ile alakalı her şeyi yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

tarlusal nasil kullanilir
tarlusal nasil kullanilir

Tarlusal özellikle adet söktürücü adet düzenleyici bir görevi bulunmaktadır. Bu ilacın hamile kalmaya yardımcı olma gibi bir durumu söz konusu değildir. Aslında bu ilaç gebeliği engellediği durumu da söz konusu değildir. Tam görevi adet gecikmeleri, adet söktürücü, rahimde oluşan değişik kanamalarda kullanılır. Hamile kalmak isteyen anne adaylarına doktor tarafından yumurta takibi yapılması için adet söktürücü olarak tarlusal kullanılır. Yaklaşık 10 gün sonra adet görmeniz gerekmektedir. İlaç aldığınız sıralarda lekelenme tarzı kanamalar görebilmeniz doğaldır. Uzun süre adet görmeyen kadınlarda, menapoz durumlarında, adet gecikmesi yaşayan kadınlarda tarlusal doktorunuz tarafından size önerilir. Hamile kalma durumunda ilacın bırakılması gerekir. İlaç hamile iken kullanıldığında bebekte fiziki ve beyinsel zararları görülebilir. Hamilelik istemeyen kadınlar tarlusalı korunma yöntemi olarak kullanamazlar. Gebeliği önlemediği gibi istenmeyen gebelik durumlarında diğer etkili korunma yöntemlerini tercih etmelisiniz. Bir korunma hapı olan norlevo ertesi gün hapı yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Doktorunuzun önermediği bir ilacı kesinlikle kulaktan duyma bilgilerle kullanmayınız. Ben 3 aydır adet göremiyorum nette okudum tarlusal adet söktürücüymüş deyip bu ilacı kafanıza göre kullanamazsınız. Ciddi yan etkilere sahip bu ilaç mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır. İlacı kullanım anında hamile kaldığınız anda ilacı kesmelisiniz. Erken gebelik belirtileri yazımızı okuyarak hamilelik belirtileri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Acaba hamile miyim gibi en ufak bir şüphede ilacı kesmelisiniz.

tarlusal ne ise yarar
tarlusal ne ise yarar

Adet Söktürücü Tarlusal Kullananlar

İlaç kullanımında en geç 1 hafta içinde 10 gün içinde adet görmeniz gerekmektedir. Adet görmediğiniz durumda bu zaman içinde doktorunuzla mutlaka görüşmelisiniz. Hamile kalmak isteyen ve yine adet düzensizliği polikistik over ile doktora başvuran kadınlara yumurtlama takibi için klomenle tedavi başlanabilir. Bunun yanında hamile kalmak isteyenler folik asite başlamaları da önemlilik arz eder. Folik asit hem anne için hem bebek için önemli bir vitamindir. Ama dediğimiz gibi tarlusal bambaşka amaç için kullanılan bir ilaçtır. Adet görmeme tedavisinde tedaviniz 3 dönem tekrarlanır. Bu 5-10 günlük sürede 2.5-10 mg kullanıp, kullanmayı bıraktıktan birkaç gün ya da en geç 7 gün içinde adet kanaması gerçekleşir. Şiddetli ve düzensiz adet kanamalarında; son adetinizin üstünden 16 gün geçtikten sonra 8-10 gün süreyle yine 2.5-10 mg tabletler kullanıp birkaç gün içinde adet kanaması görülür.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares