Yumurtlamam Olduğu Halde Neden Hamile Kalamıyorum?

Gebelikte önemli bir detaydır yumurtlama (ovulasyon). Bu gerçekleşmediği taktirde gebe kalmak zorlaşır. Yumurtlama sorunu en çok adet düzensizliği olan polikistik over sendromlu kişilerde görüldüğü gibi aslında adeti düzgün seyirde giden bir kadının da yumurtlayamaması olağandır. Kadınların en çok sorduğu sorulardan biridir yumurtlamam olduğu halde neden hamile kalamıyorum? Adetiniz düzgün seyirde olsa dahi hatta yumurtlama olabiliyor olsa bile hamile kalamamanızın birçok nedeni olabilir. Yumurtlama (ovulasyon) oluşunu şu şekillerde anlayabilirsiniz. Eczaneden alabileceğiniz ovulasyon testleri kesin olmamakla birlikte sizin yumurtlama durumunuzu gösterecektir. Yine ateş ölçme yöntemi ile bunu anlayabilirsiniz. Yumurtlama zamanında vücut ısısının artması bunu size işaret edebilir.

neden hamile kalamiyorum
neden hamile kalamiyorum

Normal adet gören bir kadının yumurtlama zamanı adetinin başlangıcından sayarak ortalarına denk gelebilmektedir. Sadece 24 saat saat canlı kalabilen yumurtalarınızı döllenmesi için sadece birkaç güne ihtiyacınız var. Eğer doğal yoldan denemeler yapıyorsanız ilişkiyi bu aralar deneyerek şansınızı artırabilirsiniz. Sperm hücreleri 72 saat canlı kalabildiği düşünülürse yumurtlamanın olduğu gün öncesi ve sonrasını da değerlendirmeye almalısınız. Canlı kalan sperm hücreleri rahimde canlı kalabildiği için yumurtlama olduğunda onu dölleyebilecektir.

Yumurtlamayı arttırmak için kürler ve öneriler

Yumurtlama olsa bile hamile kalamadığınız durumlarda, bu kadının ya da erkeğin yaşına da bağlı olarak hamilelik engellenebilmekte ve en önemlisi yumurtlamanın olması kadar yumurtaların kalitesi de büyük önem arz etmektedir. Yumurtlama olsa bile bunların kalitesi düşükse bu da gebe kalmanıza engeldir. Burada sadece kadının rol almadığını biliyoruz her iki taraf eşit oynadığı için erkeğin de kısırlığını göz önünde bulundurmak gerekir. Yani kadın düzgün yumurtluyor ve yumurtalarının kalitesi de çok iyi olsa dahi erkeğin sperm kalitesi düşükse, sayısında hareketliliğinde azlık görülürse bu da hamile kalmaya engeldir. Yumurtlayan bir kadın neden haile kalamaz? Bu birçok faktöre bağlı olduğunu söylemiştik. Kadının herhangi kısırlık nedenlerinden birini yaşaması ya da erkeğin aynı şekilde kısırlık nedenlerini yaşaması durumunda yumurtlama olsa dahi hamileliğe engel durumlar oluşabilir. Kadına ait kısırlık nedenlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

Yumurtlama ovülasyon dönemi hesaplama

yumurtlama olup hamile kalamayanlar
yumurtlama olup hamile kalamayanlar

Hamile kalmak isteyen kadınlar çok stres sıkıntı yaşıyorsa, ya benim çocuğum olmazsa diye negatif sorularla kafasını meşgul ediyor ise siz ne kadar da yumurtlasanız bu hamile kalmanıza engel oluşturur. Öncelikle rahat ve pozitif olacaksınız ki beyin de sizin diğer organlarınıza negatif enerjiler göndermesin. Yumurtlamanın olduğunu düşünüyor ve hala hamile kalamıyorsanız doğal kürleri deneyebilir ya da doktor yardımı alarak sorunun nereden kaynaklandığını araştırabilirsiniz. Bunun herhangi bir yapısal ya da hastalıklardan kaynaklanacağı gibi bazen de nedeni açıklanamayan infertilite olarak literatüre geçmektedir. Bu durumda ya tedaviye başlamalı ya da dediğimiz gibi işe yarayan doğal ilaçlar ya da kürleri deneyebilirsiniz. Bu kürlerden etkili olan soğan kürü ile hamile kalmayı deneyebilirsiniz. Ama öncelik tavsiyemiz sorununuzu bilmeden bu tür tedavilere başlamamalısınız. Örneğin tüm doktorların önerdiği pre-seed jel ile hamile kalanların sayısı artmaktadır. Bu jel hem kadına hem erkeğe fayda sağlayarak üremeye dost bir ürün olarak üretilmektedir. Hiç bir yan etkisi yoktur rahatlıkla kullanılabilir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares