Adet Sancısı Çekiyorum Ama Hala Adet Olmadım

11831

Düzenli görmek bir kadın için çok şeydir. Düzenli bir şekilde görmek sağlıklı vücudun göstergesi hanımların bir oh çektikleri ayda bir uğrayan bizi rahatlatan biraz tatlı biraz acı misafirimizdir. kanaması her ay sizi biraz sıkıntıya soksa da aslında düzensiz demek daha sıkıntılı bir durumdur diyebiliriz. Peki gecikmeleri neden olur inceleyelim.

adet gecikmelerinin sebepleri

adet gecikmelerinin sebepleri

Düzenli adet gören bir kadın adet tarihi yaklaştığında belirtilerle birlikte adet kanamasının gelmesi beklenir. Adet döngünüzü yumurtlama zamanlarınızı hesaplayarak bu konuya daha hakim olabilirsiniz. Adet dönemi hesaplama için burayı tıklayabilir ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Düzenli olan kadınların dışında bir de düzensiz adet görenler vardır ki onlar her ay büyük muamma yaşarlar. Her adet gecikmesinde hamile olup olmadıklarını mutlaka sorgularlar belki defalarca test yapanlar bile vardır. Hatta tam adet kanamanız gelecek derken yoğun bir adet sancısı çekebilirsiniz bel ağrısı karın ağrısı baş ağrısı hepsi üst üste bile gelebilir ama adet kanaması gelmiyorsa ya kontrolü yapacaksınız ya da yoksa bu sorunun kaynaklandığı kaynağı bulmalısınız. Eğer ki söz konusu ise adet kanaması dışında tüm belirtileri görebilirsiniz. Çünkü baktığımızda adet belirtileri ile erken gebelik belirtileri benzerlik göstermektedir. Bunun kesin anlaşılabilmesi için adet tarihinizin geçmesini beklemeli ve hemen test yaptırmalısınız. Tabii düzensiz adet görenler için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Düzensiz adet gören kadınlar adet tarihlerini kestiremedikleri için her türlü muallakta kalırlar. Yine düzensiz adetin nedenleri ve tanısı için mutlaka jinekoloğa görünmelisiniz.

adet sancısı çekip adet olmamak

adet sancısı çekip adet olmamak

Adet gecikmesinin ilk belirtisi gebeliktir. Gebe olup olmadığınızdan emin olduktan sonra mutlaka doktor kontrolüne gitmelisiniz ki adet gecikmesi neden oluyor sorunlarını araştırmalısınız. yoksa adet gecikmeleri önemli sorunlar teşkil edebilir. Bu sorunlara isterseniz göz atalım. Stres, sıkıntılı dönemlerde gecikmeler yaşanabilir. Yakın zamanda geçirdiğiniz bir grip soğuk algınlığı da adetin gecikmesine neden olabilir. İlaçlar da yine gecikmelere mahal verebilir. Ağır antibiyotikler, doğum kontrol hapları, antidepresenlar adetinizi geciktirebilir. Çok yoğun ağır egzersiz, uzun seyahatler de adet gecikmesi yaşatabilir.

Shares
8 thoughts on “Adet Sancısı Çekiyorum Ama Hala Adet Olmadım

 1. Hilal Dilara

  Merhaba . Arkadaşlar ben 17 yaşında bekar biriyim her ay sürekli duzensizlikler yaşıyorum son 1 aydır olmadım son günler kafama çok taktım bugün ise hem belim agrıyor hemde sancım var ama daha olmadım bekliyorum ama hala bişey yok . ya bu sorun cok kotu benim durumumda olan kardeslerimin benimde allah yardimcimiz olsun insaallah tez zamanda duzelir Tesekkur ederim .

  Reply
  1. Lavinya Post author

   merhabalar hilal daha 17 yaşındasın bu düzensizliklerin olması normaldir ergenlik döneminde olduğundan hormonların şuan rayına oturmuş değil bu da adet düzensizliklerine sebep olabilir bu ileri yaşlarında düzene girecektir merak etme ama yine sorun olursa jinekoloğa görünmekten çekinme..

   Reply
 2. Megaristo

  Kız arkadaşım 15 haziranda adet olması lazımdı ama hala olmadı gebelikten şüphe ediyoruz. Sancı var ama kan gelmiyor. Bel ağrısı baş ağrısı yok. Olasığılı nedir aceba?

  Reply
 3. daisy

  Ben 30 yaşında ve bekarım gecikmelerim 2-3 gun arasi degisiyor ama bu ay tam 10 gün gecti, hala olmadim.Vede sancim bel agrim var sebebi ne olabilir ? Tsk ederim

  Reply
 4. Hasan

  Sürtünme ile ilişkiye girdik adetden 10gün önce ve sürtünme ilişkiden 7gün sonra idrar testi yaptık negatif çıktı . Vajinaya herhangi bir boşalma olmadı zevk suyundan korktuk . Ve 1gün gecikmeden sonra bir daha test yaptık negatifdi? Hamil değildir demi telekkürler şimdiden

  Reply
  1. Sadmin

   Selamlar Sevgili Hasan, Zevk suyu ile hamilelik biraz şehir efsanesi gibi. Yüzde yüz hamile değildir diyemiyoruz ama testte negatif çıktığına göre değildir tabiki. Siz yinede kandan gebelik testini yaptırın kafanız gözünüz rahat olsun. Sevgiler.

   Reply
 5. Nazlı

  18 yaşındayım Mrb iki aydır adet görmüyorum ve kasıklarda ve bel baş ağrısı oluyor iştahsızlık oluyor ve hamilelik belirtisimi acaba cevabınızı bekliyorum lütfen hamilelik değildir demi

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shares