Clexane 4000 Kan Sulandırıcı İğne Neden Kullanılır

Sevgili anne adayları ve hamile kalmak isteyen anne adayları için önemli bulduğumuz bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gebeliğe bağlı olarak vücutta oluşan bazı hormonal değişimler, psikolojik ve fiziksel değişimler yaşanır. Kan pıhtılaşma durumu da fizyolojik bir değişimden kaynaklanmaktadır. Özellikle gebelik durumunda olan anneler için sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen clexane 4000 kan sulandırıcı iğne kan pıhtılaşmasını önleyici gebelikte ihtiyaç olunabilen bir ilaçtır.

clexane 4000 kan sulandırıc iğne nasıl kullanılır
clexane 4000 kan sulandırıc iğne nasıl kullanılır

Gebelikte birçok sorun düşük ile sonuçlanabiliyor. Özellikle anne adayları bu konuda ilk 3 aylarını daha dikkatle geçirmeleri gerekiyor. Bu nedenlerin başında kan pıhtılaşması gelirken düşüklere öncelikli sebep oluşturmakta. Önemli bir konu hamileliğinizin pozitif olduğunu öğrenir öğrenmez doktora görünmek ilk işiniz olsun ki bu andan itibaren kan sulandırıcı ilaçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu bebeğin anne karnında yaşamını devam ettirmesi için önemli bir konudur. Bu ilaç özellikle yine düşük geçirmiş, düşük tehlikesi olan gebelerde tercih edilen bu ilaç her gün deri altından uygulanabilen bir ilaçtır. Bu ilaç hamileliğin hemen başında kullanılmaya başlanan bu iğne vücudun kan pıhtılaşması nedeniyle bebeği reddetmesi durumu sebebiyle ilk zamanlarda kullanılması esastır. Üstüne basa basa söylemek gerekirse kendinizin alıp kullanabileceği bir ilaç kesinlikle değildir. Doktor uygun gördüğü taktirde size bu iğneyi uygun dozajda ve günlerde kullanmanızı söyleyecektir. Yine bunun yanında doktorunuz size bununla birlikte bebe aspirini de verebilir. Kan sulandırıcı iğne sizi hamilelik döneminde kan pıhtılaşma sorununa karşı koruyucu bir ilaçtır.

gebelikte clexane 4000 uygulanışı
gebelikte clexane 4000 uygulanışı

Kanınızı sulandırmak için bazı sebze ve meyvelerden de faydalanabilir daha sağlıklı beslenerek güzel bir gebelik geçirebilirsiniz. Bunlardan yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, kuşkonmaz, brüksel lahanası. Yine yumurta, yeşil çay, ısırgan otu gibi besinler de K vitamini içerirken kan sulandırıcı görev de üstlenmektedir. Kan sulandırıcı iğne kullananlar gebelikten sonra 7 hafta daha bu iğneye devam edebilirler. Doğumda yer alacak doktorun tedavinizi izleyen doktor olması çok önemlidir. Çünkü başından beri durumunuzu bilen doktor sizin durumunuz hakkında geniş bilgiye sahiptir. Bu konuda çok sık sorulan sorular ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares