Çok Erken Hamilelik Belirtileri

En erken hamilelik belirtileri, hamilelik ne zaman ve nasıl başlar, en çok yaşanan belirtiler nelerdir? hepsine dair bilgiler vereceğiz. Aslında bu konuyla alakalı ayrıntılı bilgiler vermiştik. Hamile miyim, en erken hamilelik belirtileri gibi konuları da inceleyebilir ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Her kadının en merak ettiği konulardan biridir hamilelik belirtileri. En ufacık belirti sizi hamile miyim sorusunu sormaya ve cevaplar aramaya yöneltir. İşte size en ayrıntılı çok erken denilebilecek hamilelik belirtileri nelermiş bakalım.

çok erken gebelik belirtileri
çok erken gebelik belirtileri

Normalde 4-5 haftada görülebilen gebelik belirtileri daha erken olacak olursa bu 1-2 haftada görülmeye başlanır. Bu vakit hamilelik varsa bebek 1 aylık olmuş demektir. Her kadında görülebilir diyemeyeceğimiz en erken gebelik belirtilerinden en bilineni leke şeklinde kanama gelmesi. Kasıklarda ağrı da buna eşlik edebilir. Leke şeklinde nişane görmeniz yerleşme kanaması dediğimiz implantasyon kanaması olabilir. Ya da yine düşük tehlikesi de olabilmektedir. Yine kokulara karşı hassasiyet, sık sık idrara çıkma gibi durumlar birden ortaya çıkabilir. Yorgunluk, halsizlik uykuya eğiliminiz artacaktır ki bu normaldir çünkü vücudunuz hazır olmayan bir duruma hazırlanmaya başlıyor ve yoğun enerji harcamaktadır. Yine bazı yiyeceklere karşı koyamazsınız o an canınız çeker aşermeye başlayabilirsiniz. İlk haftalarda ortaya çıkan belirtilerden biri de sabahları kalktığınızda yoğun mide bulantısı hatta kusma yaşayabilirsiniz. Bel ağrısı kasık ağrısı olası belirtilerdendir. En erken görülen belirtilerden biri de göğüs etrafının koyulaşması göbek ve koltuk altında koyulaşmalar görülür.

mide bulantısı kusma gebelik belirtilerinin belli başlı belirtilerindendir
mide bulantısı kusma gebelik belirtilerinin belli başlı belirtilerindendir

Biz genel olarak erken gebelik belirtilerini sizlere saydık fakat bu demek değildir ki her hamile kadın bu belirtileri görecek. Bazı hamile kadınlar sadece birkaçını bazı kadınlar ise hiçbir belirti görmeden hamileliğini geçirebilir. Bu belirtilerden biri ya da birkaçı gördüğünüzde en ufak gebelik şüphesinde doktora başvurmanız gerekli testleri yaptırmanız gerekiyor. Hamileliğin ilişkiden kaç gün sonra öğrenilebileceğini merak edenler buradan ayrıntılı bilgi edinebilirler. Hamilelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyeti konusunda da tahminde bulunabilirsiniz. Nasıl mı? Burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares