Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Sizlere sunacağımız bilgiler ışığında yeni farklı ve çok şık salon dekorasyonu elde edebilir misafirlerinizi bile kıskandırabilirsiniz. Salon dekorasyonu ile ilgili detaylı bilgiye buradan sahip olabilirsiniz. Salon dekorasyonunu nasıl dizayn edeceğiniz hakkında bilginiz yoksa sizlere çok özel bilgiler sunmak isteriz.

beyaz ve morun salonda uyumu
beyaz ve morun salonda uyumu

Salon bildiğiniz gibi evin en büyük dikkat çeken bölümüdür. Çoğu zaman belki arkadaşlarınızla misafirlerinizi agırladığınız alandır. Tabii hal böyle olunca evin ilk göze çarpan odası olduğu için özenle dizayn edilmesinde fayda var. Kimi evlerde de özellikle evin hanımları bu odaya misafir dışında ev ahalisinin girmesine izin vermez ve adeta bir müze gibi korumaya çalışır 🙂 Tabii ev ahalisinde büyük bir merak oluşmaz değil. O oda adeta esrarengiz bir izlenim oluşturur. İşin şakası bir yana salon dekorasyonu hakkında ilk olarak şunları belirtmek isterim ki önce tarzınızı belirlemek ilk yapacağınız iş olmalı aslında. Klasik, modern, vintage, country gibi tarz belirledikten sonra renk seçimini özenle yapmalısınız. Uyumlu renkler hem göz yormaz hem de şık bir görünüm sağlar. Özellikle birbiri ile uyumlu iki renk salonunuz için muhteşem bir hava yaratacaktır. Yine son yılların trendi haline gelen şık asma tavanlarla salonunuzu daha şık ve gösterişli kılabilirsiniz. Özellikle asma tavan modellerinde led ışıklı olanları tercih etmeniz salonunuzu daha muhteşem gösterecektir. Yine duvar dekorasyonunda taş duvar örneklerinden yararlanabilirsiniz. Salonun bütün duvarlarını değil ama tek bir duvarı bu şekilde tasarlamak daha farklı bir görünüm sunacaktır. Tabii ekonomik durumuna göre aileler renkli manzaralı duvar kağıtlarından da yararlanabilirler. Halı seçimi de çok önem arz eder.

salonda tas duvar kaplama
salonda tas duvar kaplama

Halı ve perde seçimini uygun ve uyumlu seçtiğiniz taktirde salonunuz bütünlük oluşturacaktır. Özellikle bahara girdiğimiz şu aylarda cıvıl cıvıl renkler tercih edebilirsiniz. Yine salonunuz çok büyükse ikiye bölebilir iki oda şeklinde kullanabilme imkanı sağlayabilirsiniz. Bunu da şık iki tarafı açık bir kitaplık ile yapabilirsiniz. Hem iki odaya sahip olabilir hem şık kitaplık ile hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz. Salonunuzda dikkat çekici görünüm elde etmek için yine aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Kendi zevk ve tercihlerinize göre uyumlu şık aksesuarlar ya da oturma grubu üzerinde kullanacağınız desen desen kırlentler ile salonunuzun havasını değiştirebilirsiniz. Yine orta sehpalar evlerin vazgeçilmezidir. Şık bir orta sehpa ile salon dekorasyonunda bütünlük oluşturabilirsiniz.

vintage salon dekorasyonu
vintage salon dekorasyonu

Umarım sizlere yararlı bilgiler sunabilmişizdir. Dilek şikayet ve önerileriniz için bize yorum atabilirsiniz. Dekorasyon, dekorasyon önerileri ve daha fazlasını kadın.net sitemizde bulabilirsiniz.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares