gebelik

Erken Gebelik Testi Predictor Kullananlar Gerçekten Güvenilir mi?

Erken Gebelik Testi Predictor Kullananlar– Hamile kalabilmek her evli çiftin planı dahilindedir. Evliliğin en önemli amaçlarından biridir neslin devamı bir anne bir baba olabilmek. Tabii her çift hemen çocuk sahibi olmak istemeyebilir kimi de bebek sahibi olmak için çalışmalara başlayabilir. Hamile olup olmadığınızın en iyi tespitidir öncelik olarak test yapmak çünkü beklerseniz hamile olduğunuzu belirtilere göre öğrenemezsiniz. Hamilelik belirtileri adet gecikmesinden yaklaşık 4-5 hafta sonrasında başlıyor. Onun için öncelik olarak test yapmak mantıklı olacaktır. Piyasadaki diğer idrar testlerinin aslında adet zamanınıza kadar pek bir güvenirliği yok. Adet geçtikten 3-4 gün sonrasında ancak sonuç verebilmekte bu da bu testlerin hamilelik hormonu olan hcg değerinin ölçüm seviyesinin düşük olması. Ama predictor erken gebelik testlerine son teknoloji ile hcg hormonunun 10 mlU/ml değeri ve üstünde sonuç vermesi detayını eklemişler. Böylece adetinizin gününden 6 gün öncesine kadar sağlam sonuç verebilen hassas ölçüm yapan bir testtir bu.

Predictor erken gebelik testi piyasadaki diğer idrar testlerine göre daha kesin bir sonuç sunan biraz da diğerlerine göre pahalı bir test. Ama adet gününden 6 gün öncesine kadar sonuç verebildiği için kadınlara daha cazip gelebiliyor ve denemek istiyorlar açıkçası. Peki ya bu test ile 6 günün öncesinde deneme yapsanız çıkar mı? Daha öncesinde testin hassasiyet derecesinin azaldığından 6 günün öncesinde hamile iseniz bile bunu ölçemeyebilir test. Çünkü hamile olsanız dahi 6 gün öncesinde hcg miktarının yeterli olmaması halinde test yanıltıcı sonuç verebilmektedir.

Merak edip testi daha erken bir zamanda uygularsanız ve sonuç negatif çıkarsa yine de hamile olduğunuzu düşünüyorsanız adetinize yakın bir test daha yapabilirsiniz. Yapılan çalışmalar da göstermiştir ki hamile kalan kadınların %76 sında adet gününden 6 gün öncesine kadar test yapan kadınların idrarlarında ölçülebilecek kadar hcg ye rastlanmıştır. Adet gününüze henüz 6 gün varken ölçüm yaptığınızda şans oranınız %76, 5. gün %96 şansınız bulunmakta sonraki 4 gün ise %99 doğruluk payınız bulunmakta. Bu testin kullanımı ise diğer basit testlere göre biraz farklıdır.

İdrarınızı temiz bir kaba yaparak başlıyorsunuz. Testin ucundaki kapağı çıkarıp ucundaki emici yeri idrara girecek kadar batırıyor ve 5 sn bu şekilde bekliyorsunuz. Testi idrar akışı sırasında da uygulayabiliyorsunuz. Yine akış sırasında 5 saniye tutuyorsunuz. Testin kapağını tekrar kapatıp gösterge yukarıda kalacak şekilde 3 dakika beklenir. Göstergede sonucu iki çizgi halinde görürseniz bariz pozitiftir. Sonuçta bir çizgi kesin biri soluk çıkarsa bu da hamile sayılıyor. Tek çizgi halinde sonuç negatiftir.

Peki ya adetiniz düzensiz ise adetinize kaç gün kaldığını ne kadar bileceksiniz? Adetinizde düzensizlikler varsa bunu en uzun adet siklüsünüzü dikkate alarak test yapabilirsiniz. Örneğin bir ay 28 bir ay 30 bir ay 32 olduysa siklüsünüz son 6 ay içinde en uzun olan siklüsü esas kabul edip ona göre test yapabilirsiniz. Peki test yapmadan hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız yazımızı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares