gebelik

Hamile Kalabilmek İçin Şunları Yapabilirsiniz

Hamile Kalabilmek İçin–  Hamile kalabilmek için neler yapılabilir? Bu yazımız eminim çok bebek sahibi olmak isteyen çiftin yarasına merhem olacaktır. Günümüz şartları yaşam koşulları doğallık tamamen bozuldu. Bu her alanda bizi etkiler oldu. Özellikle kısırlık, kanser daha birçok ismini bilemediğimiz hastalıklar çıkmaya başladı. Doğal beslenemiyoruz küresel ısınma hazır besinler doğallıktan uzak her şey bizi bir adım daha olumsuz hayat koşullarına götürmekte. Peki be yapmalıyız? Bunun için aslında birkaç kişinin çabası değil topluluk olarak dur dememiz gerekiyor. Artık bir evde karı koca çalışır oldu. Evet hayat standartlarını daha iyi yapmak için çalışılıyor ama sabah çıkarken sağlıklı bir kahvaltı yapılıyor mu? Hayır. Yapılıyorsa sofrada çoğu şey hazır market gıdası olarak tüketiliyor. Kim istemezdi ki kümese gidip taptaze organik yumurtayı alıp, köy tereyağında kırıp köy ekmeği ile yemeyi. Aslında sorun buradan başlıyor bu tabii ki üreme bozukluklarına da olumsuz etkileri oluyor. Dengesiz ve düzensiz beslenme yine sağlıksız beslenme uzun çaplı kısırlığa da etkisi büyük.

Kadın ve erkek evlenir evliliğin bir amacı vardır. Tabii ki bir evlat sahibi olup neslinin devamını sağlamaktır. Bu son yıllarda bir hayli arttı doğal yoldan bebek sahibi olamayanlar da. Peki kolay hamile kalabilmek için neler yapılmalı? Öncelikle hanımlar beyler eğer hiç bir problem saptanmamışsa doğal yoldan denerken özellikle kadınlar adet döneminin takibini iyi yapmalıdır. Özellikle adetinizin ortalarında yani ilk gününden sayarak 13-14-15. günlerde gün aşırı ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını artıracaktır. Yumurtlama zamanında yumurtanız olgunlaşır çatlar ve bu süre sadece 24 saattir bunu tutturmak için ise birkaç gün zamanınız var. Sadece 24 saat canlı kalabilen yumurtada nasıl olur da birkaç gün şansımız olur? Şöyle ki sperm hücreleri 72 saat yani 3 gün canlı kalabilir eğer siz yumurtlama olmadan önce ilişkiye girmişseniz yumurta çatladığı anda içeride kalan spermler yumurtayı dölleyebilir. Yumurtlamanın 3 gün öncesi ve 3 gün sonrası önemlidir bunun için. Peki neden gün aşırı? Doktorlar genelde bu şekilde öneriyor bunun da sebebi şu. Sperm hücreleri daha sağlam daha kaliteli olması yoğunluğunun iyi olması için bir gün beklenmeli. Gün aşırı denmesinin sebebi de budur. Yani her gün ilişkiye girmek olasılığı artırmayacak azaltacaktır şimdiden söyleyeyim.

Hamile kalabilmek için birinci aşamamız yumurtlama zamanı idi. İkincisi ise özellikle kadınların fazla kilolu olmaması. Fazla kilolu kadınların hamile kalma olasılıkları biraz daha azalıyor. Mutlaka kilo vermeyi deneyin göreceksiniz sistem daha düzgün çalışacağı için hamile kalmanız da kolaylaşacak. Yine ilişkiden sonra siz kadınlar hemen yataktan kalkmayıp bel altına bir yastık koyup ayakları yukarı kaldırıp bir süre beklemeniz spermlerin bu sürede hızlı bir şekilde yumurtalara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Hamile kalmayı kolaylaştırıcı kürler de bu konuda size yardımcı olacaktır. Örneğin yumurtlama problemi adet düzensizliğiniz mi var anında etkisini göreceğiniz soğan kürü bu konuda çok iyi. Hamile kalmak isteyenler yine incir kürünü de beraberinde kullanabilirler. Tabii soğan ve incir kürleri kadınlar için olduğunu hatırlatalım. Ama erkekler için de özellikle spermleri az ve hareketi az olanlar için keçiboynuzu kürü harika sperm sayısı ve hareketliliği artırıcı bir kür. Kürlerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yine özellikle hamilelik düşünen eşler zararlı alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Sadece kadınlar değil erkeklerde de sigara alkol spermleri öldürücü kalitesini bozucu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Soğan Kürü Tarifi

İncir Kürü Tarifi

Keçiboynuzu Kürü Tarifi

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shares