Yumurta Sayısını Artıran İncir Kürü Nasıl Yapılır

Doğal yollarla deneyip 1-2 yıl çocuk sahibi olamadıysanız üzülmeyin. Artık pahalı tedavilere başlamadan sizler de bitkilerin mucizevi gücünden faydalanıp kısa sürede bebek sahibi olabilirsiniz. Bebek sahibi olamayan çiftler kesinlikle moral bozmak yok. Biliyorsunuz ki her şey beyinde bitiyor. Üzüldüğünüz an her şeyin bittiğini düşündüğünüz an beyin tüm organlarınızı negatif şekilde uyarıyor. Öncelikle bunu yapmamanızı öneriyorum ki pozitif olun her şeyin yolunda olduğunu kendinizi inandırın. Artık çarem kalmadı yerine Allah büyük elbet zamanı var elbet bir şey vesile olacak diye düşünün. Belki de sizin vesileniz de bir incir tanesidir. Son yıllarda soğan kürü yanında incir kürü de kadınsal kısırlık sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olarak hamile kalmanızı kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Şimdi incir kürü nasıl yapılır? Ne kadar süre kullanılır? Hepsine tek tek ayrıntılı şekilde cevaplar vermeye çalışacağız.

incir kürü hamile kalmaya yardimci olur
incir kürü hamile kalmaya yardimci olur

Soğan kürü birçok soruna çözüm sunarken, incir kürü de kadınların en çok sorunu olan yumurta sayısını artırıcı etkiye sahiptir. Özellikle yumurta sayısı yeterli olmayan, yeterli miktarda büyüyemeyen ve çatlamayan yumurtaya sahip kadınların hamile kalma şansı da azalmaktadır. İncir kürü ile yumurta sayınızı artırırken kalitesini de artırmış olacaksınız. Hatta soğan kürü ile birlikte kullanıldığında daha etkili tedavi uygulanıp daha hızlı sonuçlar alınabilmesi mümkün. Deneyenler oldukça memnun ve sağlıklı sonuçlar alanların sayısı çok fazla diyebilirim.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Nasıl Hazırlanır?

Hamile kalmak istiyor artık siz de bebeğinizi kollarınıza almanın hasretini çekiyorsanız incir kürü tarifini en doğru şekilde size vermeye çalışacağız. Doktor tedavisi sonrasında hiçbir problem görülmedi ise ya da yumurtalara bağlı sorunlar görüldüyse incir kürünü deneyebilirsiniz. Dediğim gibi soğan kürü ile birlikte düzenli kullanıldığı taktirde daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Şimdi gelelim incir kürü tarifine.

Öncelikle 2.5 bardak klorsuz suyu bir tencerede kaynatıyorsunuz. Kaynayan suyun içine 15-16 adet kuru inciri iyice yıkadıktan sonra ikiye bölerek suya atıyorsunuz. İncirler 20 dakika kadar ağzı kapalı tencerede kaynıyor. Kaynayıp kapadıktan sonra ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra suyunu süzün. 3 ya da 2 bardağa bölerek yemeklerden 10-15 dakika kadar önce 1 bardak için. İki kez 21 gün uygulayabilirsiniz. Her 21 gün sonunda 7 gün aradan sonra yine başlayabilirsiniz. Tedavi süresi ara verilen 7 gün hariç 42 gündür. İncir kürünü her gün taze olarak hazırlayıp tüketmek önemlidir. Bu kürün etkisini artırmak ve yumurtalık kisti ve polikistik over sendromunuz varsa yok edebilecek bununla birlikte kullanabileceğiniz bir uygulama daha var. 1 kahverengi kabuklu soğanı içi beyaz olanları yani ince ince kıyıp içine 1 yemek kaşığı sumak serpip bunu yemeklerden 10-15 dk yiyerek bu uygulamayı da haftada 4 kez tekrar edebilirsiniz.

kuru incir kürü nasil yapilir
kuru incir kürü nasil yapilir

Yumurta Çatlatıcı İncir Kürü Tarifi:

2.5 bardak klorsuz su kaynatılır içine 15-16 incir sap kısımları kesilerek atılır. Ağzı kapalı şekilde bunu 6 dakika kaynatıp, içine 1 adet havuç dilimlenir incirlerin olduğu suya ilave edilir ve 4 dakika daha kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür ister 2 ister 3 e bölünerek yemeklerden önce içilir. Kuru incir kürünü yılda 2-3 kez denenmesi tavsiye ediliyor.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares