Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Yapanlar

Son yıllarda evli çiftlerde kısırlık o kadar çoğaldı ki, bebek sahibi olmak için neredeyse bu işe bir ev parası kadar para dökenleri biliyoruz. Allah dert verip dermanını da yarattığı mucizevi bitkilere saklamıştır. Bir önceki yazımızda hamile kalmaya yardımcı bitkileri sizlerle paylaşmıştık. Pahalı tedavi yöntemlerine başlamadan eğer basit bir adet düzensizliği yumurtlama gibi problemleriniz varsa zararsız soğan kürünü deneyebilirsiniz. Burada önemli olan başlama zamanı ve düzenli kullanım önem taşımaktadır. Şimdi de son yıllarda popüler olan çok birçok evli çifti bebek sahibi yapan soğan kürünü sizlerle paylaşmak istedik. Peki soğan kürü nedir nasıl yapılır? Ne zaman başlanmalı ve ne kadar süre kullanılmalıdır? Başarı oranı nedir? Hepsini yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Kadınlardan kaynaklanan kısırlık sorunlarının başında yumurta azlığı, yumurtlama problemi, yumurta kalitesinin azlığı gelmekteyken, erkeklerde ise sperm hücrelerinin azlığı ve hareketindeki yavaşlık gibi sorunlar baş göstermektedir. İşte Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’nun ortaya çıkardığı bu kür sayesinde belki siz de kısa sürede çok para harcamaya gerek kalmadan bebek sahibi olacaksınız. Adet düzensizliğiniz ya da miyom gibi sorunlar varsa soğan kürünü rahatlıkla deneyebilirsiniz. Polikistik over sendromlu adet düzensizliği olan kadınlar soğan kürünü deneyebilirler. Soğan kürü sayesinde kısa sürede adetlerinin düzene girdiğiniz görebilirler. Böylece yumurtlama (ovulasyon) zamanınızı da kolaylıkla bulabilir hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz.

sogan kürü sayesinde hamile kalabilirsiniz
sogan kürü sayesinde hamile kalabilirsiniz

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Her evde bulunan soğan ve su ile kolaylıkla hazırlanabilen soğan kürü için öncelikle taze kuru soğana ihtiyacınız var. Soğanın taze kuru soğan olması önemlidir ki filizlenmemiş olması gerekir. Soğanın kabuğu açık kahve renkte olmalıdır. Kırmızı, beyaz ya da mor kabuklu soğanlar bu kür için uygun değildir. 2 bardak klorsuz suyu bir tencerede kaynatıp 1 adet orta boy kuru soğanı kabuklarını soymadan dörde bölüp kaynayan suyun içine atmalısınız. Soğanlar su ile 5 dakika kadar daha kaynayıp altı kapatılmalıdır. 2 bardak hazır olan soğan kürünüz 1 bardak sabah, 1 bardak akşam aç karnına içmek için hazır hale gelir. Yemeklerden 10 dakika önce 1 bardak içmelisiniz. Sabah hazırladığınız kürü sıcak değil de bekleyip ılıdıktan sonra içmelisiniz. Soğanın sadece suyu içilmeli soğanlar yenilmemelidir. Kürü günlük taze olarak hazırlamalısınız. Soğan kürünü 15 günden fazla kullanmamalısınız. En etkili olacağı zaman adetinizin başlangıcından 7. günü küre başlamaktır. Sadece 15. gün kullanmalısınız. İçmeye başladıktan sonra beyaz akıntılar gelebilir, bu beyaz akıntılar sizi korkutmasın bu temizliğin işaretidir.

sogan kürü nasil hazirlanir
sogan kürü nasil hazirlanir

Soğan Kürünün Faydaları

Öncelikle hamile kalmak isteyenler için çok faydalıdır. Polikistik over sendromu (adet düzensizliği) olanlar, miyomu olanlar, vajinal akıntılar, enfeksiyonu olanlar, çikolata kisti olanlar rahatlıkla kullanabilirler. Bunun yanında stres azaltır, kalbi güçlendirir, kilo vermeye yardımcı olur, dolaşım bozukluklarını giderir, balgam söktürücüdür, kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.Boğaz ağrıları ve bronşite faydalıdır. Menapoz sorunlarını giderir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares