Hamile Kalmaya Yardımcı Olan Bitkiler

Düzenli ve dengeli beslenme tarzına sahip olmak sağlıklı bir vücuda da sahip olmaktan geçer. Düzenli ve dengeli beslenenler yeterli miktarda vücudun ihtiyacı olan besin ve vitaminleri alanlarda ileri ki yaşlarda da çoğu hastalığın önüne geçilmiş olur. Başlığımızın içeriğine gelirsek hamile kalmak için de düzenli ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Hamile kalmak isteyen kadınlar öncelikle sağlıklı bir beslenme düzeni oturtup, hamile kalmaya yardımcı besin ve vitamin içeren bitkileri tercih edebilirler. Doğada biliyoruz ki her derdin devası var. Allah her derde hastalığa şifasını içine yüklediği bitkiler yaratmış. Biz de doğanın bize sunduğu bu nimetlerden faydalanmalıyız. Bu yardımcı bitkiler ve bitkilerden yapılan kürler sayesinde hamilelik şansınızı artırabilirsiniz. Bitkilerin yanında hamile kalmaya yardımcı olan çeşitli kürlerle yumurtlamaya yardımcı, sperm sayısını artırıcı etkileri olan tarifleri deneyebilirsiniz. Örneğin her derde deva soğan kürü ile hamile kalmayı kolaylaştırabilirsiniz. Hamile kalmaya yardımcı olan bitkilere göz atalım.

hamile kalmaya yardimci bitkiler
hamile kalmaya yardimci bitkiler

Karanfil: Hormonların çalışmasına yardımcı olur, hamile kalmayı kolaylaştırır. Her gün yemeklerden sonra 1 karanfil aynı zamanda ağızda hoş koku sağlar.

Deve Dikeni Tohumu: Hormon düzenleyici aynı zamanda ağrılı adet gören kadınlar kullanabilir. Aynı zamanda kan dolaşımını sağlayan bir bitkidir.

Su Teresi Tohumu: Folik asit, E vitamini içeren doğurganlığı artıran bir bitkidir.

Safran: Yumurtalıkları geliştiricidir. Yemeğinizin üzerine biraz serperek tüketebilirsiniz.

Şerbetçiotu: İçinde bol miktarda kadınlık hormonu sağlar. 1 lt su içine 30 gr atılarak 5 dk demlenir. 3-4 bardak içilebilir.

Tarçın: Hormonları çalıştıran cinsel isteği artırıcı bir bitkidir. Akıntıyı azaltır. 1 bardak suya yarım tatlı kaşığı katıp içebilirsiniz.

Papatya: Düzensiz adet görenlerde düzen sağlar, hormon düzenleyicidir. 1 bardak suya 4-5 papatya ufalanıp 5-10 dk demlenir. Günde 2-3 bardak içilebilir.

hamile kalmayi kolaylastiran bitkisel otlar
hamile kalmayi kolaylastiran bitkisel otlar

Rezeryan: Hamile kalmaya yardımcı bir bitkidir. Yemeklerin üzerine serperek tüketebilirsiniz.

Adaçayı: Hormon eksikliğini giderip, düzen sağlar. 1 bardak sıcak suya 3 dal eklenip, 5 dk demlenip içilir. Dölyatağı hastalığı olan kadınlar adaçayı oturma banyosu yapmaları faydalı olacaktır. İki avuç dolusu adaçayı soğuk suda bir gece boyu  bekletilir. Ertesi gün kaynama suyuna gelene kadar ısıtılır ve banyo suyuna eklenir. Su seviyesi böbreklerinizin üzerine gelene kadar suyun içine girmelisiniz.

Sarıballıbaba: Rahme iyi gelir, adet düzensizliklerinde etkilidir. Tüm kadın hastalıklarında rahatlıkla kullanılabilir. Günde 2-3 fincan içilebilir.

Aslanpençesi: Kadın hastalıklarında çok etkili bir bitkidir. Adet düzensizlikleri, rahim şikayetleri, düşük yapmaya eğilimli kadınlarda bebeğin rahimde kalmasını güçlendirmek için kullanılır.

Civanperçemi: Adet düzensizliklerini gidermede, yumurtalık iltihaplarında, miyomların giderilmesinde oturma banyosu yapılarak etkili şekilde kullanılır.

Ökseotu: Hormonları dengeye koyar, menapoz dönemindeki sıkıntıları hafif atlatmaya yardımcı olur, Bu bitkiyi taze şekilde tüketmek çok önemlidir. Sabah ve akşam aç karnına tüketilebilir.

Çörek Otu: Uyarıcı, idrar ve süt artırıcı, rahim kaslarını kasarak kolay adet geçirmenize yardımcı olur.

Maydonoz Tohumu: Adet düzene sokmaya yardımcı olur ayrıca adet ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

Yumurtlamaya yardımcı adet düzenleyici ve kadın hastalıklarında sonuç alınan bitkileri sizlerle paylaştık. Bunun yanında yağlar yani omega3 ve omega 6 size çok fayda sağlayacaktır. Dengeli sağlıklı beslenirken vücut kitle indeksiniz 2-25 arasında olmasına özen gösterin. Biliyorsunuz ki obezite de kadın ve erkeklerde kısırlık sebebi olabilmektedir. Kadınlarda diğer kısırlık sebepleri için burayı inceleyebilirsiniz.

 

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares