Hamile Kalmak İçin Çörek Otu Bal Tarçın Macunu

Hamile kalmak için çörek otu bal tarçın macunu kullananlar kadınlar kulübü  tarifini sizlere bu yazımızda sunmak istiyoruz. Hamile kalmak için doğal yollara başvuran çiftlere bir tavsiyemiz var öncelikle 1-2 yıl çocuk sahibi olamadıysanız öncelik olarak tıbbi yönden sorunların teşhisi önemlidir. Sorununuza göre sonrasında neler yapılması gerekiyorsa yapılabilir. Özellikle doğal yollar bu aşamada etkili sonuçlar verebilmektedir. Daha önce hamile kalabilmek isteyenlere sunduğumuz kürler yanında çörek otu, bal ve tarçın birleşimi de üreme üzerinde olumlu etkileri görülmüştür. Örneğin yumurta sorunu yaşayan, yumurtalarında kist olan, düzensiz adet olan kadınlar soğan kürünü deneyebilirler. Yine yumurta rezervinizi ve kalitesini artıracak incir kürü hamilelik konusunda yardımcı olabilir. Hatta sizlere erkek sperm sayısını artıracak keçi boynuzu kürünü de sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de yine polikistik over sendromu yaşayan kadınlara özel bir kür tarifi ile karşınızdayız. Çörek otu, bal ve tarçın ile hazırlanan bu kürün tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

hamile kalmaya yardimci macun
hamile kalmaya yardimci macun

Gebe kalmayı engelleyen polikistik over, adet düzensizliği durumlar varsa bu kürü uygulayabilirsiniz.  Aynı zamanda hormonları düzenleyip dengeleyen, yumurta kalitesini artırıp olgunlaştırıcı da etkisi bulunmaktadır. Bu doğal karışım sayesinde bir baktınız güzel bir müjde ile eşinizi sevindirebilirsiniz. Daha fazla sözü uzatmadan tarifin nasıl uygulanacağını sizlere sunayım.

cörek otunun hamilelik üzerinde olumlu etkileri vardir
cörek otunun hamilelik üzerinde olumlu etkileri vardir

Çörek otu, bal, tarçın macunu tarifi

12 tatlı kaşığı 30gr kadar taze çörek otu

10 çay kaşığı toz tarçın

10 yemek kaşığı saf bal

Malzemeleri birbirine karıştırıp macun kıvamında bir karışım hazırlanır.  Adet kanamasının 2. günü başlanarak 12 gün bu karışımdan sabah aç karnına 1 yemek kaşığı yenir. Bu karışım sadece kadınlar içindir. Bunun yanında yumurtlama zamanınız geldiğinde ilişki durumunu sıklaştırmalısınız. Bu karışımda özellikle dikkat edilmesi gereken şey malzemelerin taze olmasıdır. Bunun dışında düzenli bir şekilde zamanında uygulanmalıdır ki verim alınsın. Bunun sonucunda yumurtalarınız olgunlaşacak, kalitesi artacak, adet düzensizliği varsa ortadan kalkacaktır. Yine de bu tür uygulamalar yapmadan doktorunuza da danışmanızda fayda var. Toz tarçın bilinmektedir ki rahimi kuvvetlendiren bir özelliği bulunmakta ve eskilerden beri Çin Japonya ve Uzak doğu ülkelerinde gebe kalamayan kadınlar tarafından kullanılırmış. Aynı zamanda toz tarçın ve balı bir sakız üzerine koyup akşama kadar onu çiğnerlermiş. Bir önemli konu da çörek otunun öğütülmüş olmaması. Çünkü öğütülmüş çörek otunda yer alan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşenler uzun süre bekleme sonunda değerini yitirebilmektedir. Ya da eğer öğütülmüş çörek otu kullanacaksanız öğütme işleminden hemen sonra kullanmanız gerekmektedir. Hamileliği kolaylaştırıcı etkisi olan bu kürü uygulayabilirsiniz. Bu kür sonunda olumlu sonuç alanlar olduğu gibi olmayanlar da olabilir. Olumsuz sonuç alanlar umutsuzluğa kapılmadan tıbbi yönden çareler aramaya ara vermeden devam etmeliler.

 

 

Shares

One thought on “Hamile Kalmak İçin Çörek Otu Bal Tarçın Macunu

  • 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 12:56
    Permalink

    merhaba benim detimin bugün 3.günü bal cörekotu tarcın karışımına bugun başladım sizce olurmu

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares