Hamilelikte Yorgunluk Ve Halsizlik

Hamilelik bir kadının hayatında başına gelen en güzel olaylardan birisidir. Ne kadar vücudunuz değişirse değişsin ne kadar kusma baş dönmesi birçok sıkıntı stres yaşanırsa yaşansın sonunda minik bir bebek varsa bence çekilmeye değer diye düşünüyorum. Hamilelikteki bu değişimler vücudun değişimi ya da hormonlardaki artış oluşu hamileliğin kötü geçmesi anlamına da gelmez. Her bünye farklı olabileceğini belirtmek isterim.

gebelik-hamilelikte-yorgunluk
gebelik-hamilelikte-yorgunluk

Hamilelikte hiç değişim yaşamayan vardır desek doğru bir yaklaşım olmaz. En hafif hamilelik geçiren bir kadın dahi illaki bir veya birkaç hamilelik belirtisi ile karşı karşıya kalmıştır. Aslında ilk belirti adet gecikmesi de olsa yorgunluk ve halsizlik de bunlardan biridir. Hamilelikte yaşanan yorgunluk ve halsizlik hali kısa süreceği gibi 9 ay da devamlılık gösterebilir. Uzun saatler yataktan çıkmak istemeyen hep uykuda olmak isteyen miskin biri haline gelebilirsiniz. Ama şunu da unutmayın ki bu belirtileri yaşamak bir nevi sağlıklı bir doğum yapmanıza olanak sağlayacaktır. Vücut kendini anne olmaya hazırlarken bunlarda ufak tefek aslında tatlı yorgunluklar da diyebiliriz. Bu dinlenme isteyişi aslında şuna da delildir ;Vücut kendini güzel bir hamileliğe hazırlarken yüksek enerji harcar bu da biraz sizi yoracaktır. Bu bir belirti gibi düşünülse de aslında sizin dinlenmeniz için bir uyarıdır.

Umarım sizlere yararlı bilgiler sunmuşuzdur. Bu bilgiler ışığında bu adres ile gebelik ve daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Shares

2 thoughts on “Hamilelikte Yorgunluk Ve Halsizlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares