Örgü Puf Modelleri Dekorasyonda Renkli Tasarımlar

Örgü Puf Modelleri konulu yazımızı inceliyorsunuz. Size harika modeller derledim. Evinizin ortasında rengarenk hem konfor sunacak hem renklendirecek örnekler burada. Hazır puf modelleri artık oturma gruplarında yer alıyor genelde de çoğu koltuk takımında beraberinde veriliyor. Ama biraz farklı olsun istiyorsanız örgü puf örneklerini deneyebilirsiniz. Hem ayaklarınızı uzatıp rahatlayacağınız hem de gerçekten oturma gruplarınız ile odanıza ayrı bir hava katacak örgü puflar. Evinizin rengini değiştirecek mobilyalarınız üzerinde hoş bir hava katacak örgü kırlentler konusunu buradan inceleyebilirsiniz.

kalin sis orguden yuvarlak puf
kalin sis orguden yuvarlak puf

İri şiş örgüsü ile örtülmüş yuvarlak puf salonda oturma odasında, çocuk ve genç odasında dilediğiniz renklerle örerek kullanabilirsiniz. Aşağıdaki puf modelinde de renklerin cümbüşünü görüyorsunuz. Oldukça dikkat çekici bir örnek. Motiflerle süslenmiş çok renkli bir görünüme sahip. Siz de bu hoş puflardan yapmak isterseniz size önerim kalın şişleri tercih etmeniz. Hem iri örgü daha hoş görünmekte hem de küçük numaralı şişlerle ör ör bitiremezsiniz bu kadar kocaman pufu. Dilerseniz yazımızın sonunda örgü puf yapımına ait bir video yayınladık onu izleyerek siz de evde kolayca örgü puf yapabilirsiniz.

motifli rengarenk orgu puf
motifli rengarenk orgu puf

Aşağıda da renk renk yuvarlak puflar görüyorsunuz. Büyük yuvarlakça bir top örüp içine astar dikiyorsunuz astarı da örgü topun içine yerleştirip pamuk, elyaf evde kullanmadığınız paçavra, eski kumaşlarla doldurabilirsiniz. En son ağzını geçirdiğiniz iple büzüştürüp bağlıyorsunuz. Alın size örgü puf. Aşağıdaki videoda derya baykal programında yapılan puf yapılışını izleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

orgu yuvarlak renkli puf ornekleri
orgu yuvarlak renkli puf ornekleri

 

orguden yapilmis puf modeli
orguden yapilmis puf modeli

Eveeet gelelim son örneğimize.. Hepsi genelde birbirine benzer şekillerde yapılan örgü puflara sizler farklılık katabilirsiniz. Yalnız söylemeliyim ki normal yün ipler olmuyor puf yapımı için. Pamuklu kordon ipleri ile örme işlemine başlayabilirsiniz. Bu arada 12 mm ya da 8mm şiş ve 4mm tığ ile puf yapımına başlayabilirsiniz. Gelen misafirleriniz bile bu renkli puflara hayran kalacağını söyleyebilirim. Düz ve haroşa örgü bilen herkes kolayca bu puflardan yapabilecektir.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares