Tunus İşi Örgüden Bebek Battaniyeleri Çok Çok Hoşlar

Tunus işi örgüden bebek battaniyeleri konusunu incelemektesiniz. Son yıllarda popüler olan bir örgü stili tunus örgü tekniği en çok ben bebek battaniyelerine yakıştırıyorum. Görselleri görünce siz de bana hak vereceksiniz eminim ki. Tunus işi örgü ile hoş birbirinden şirin bebek battaniyeleri yapabilirsiniz. Bebek bekleyen anneler konumuzu incelemekte iseniz örneklerden fikir edinerek yazımızın sonunda anlatımlı tunus işi bebek battaniye yapımını izlerseniz çok şık bebek battaniye modelleri örebilirsiniz. Hemen lafı uzatmadan ilk örneğimiz ile sizi başbaşa bırakmak istiyorum. Pembe beyaz renkleri ile kız bebeklere yakışacaktır bu model. Mavi ve pembe artık halk gözünde yerleşmiş pembe kız mavi erkek bebeklere diye ama siz bu kalıbın dışına çıkabilir farklı renkleri de tercih ederek hoş battaniyeler örebilirsiniz.

tunus isinden orgu battaniye
tunus isinden orgu battaniye

Aslında görüyorum ki ben de kalıbın pek dışına çıkamamışım 🙂 Renklere takılmayalım o zaman önemli olan modelin ne kadar hoş durduğu. Tunus işi ile bebek battaniyeleri yaparken kenarlarına aşağıdaki örnek gibi kurdela ipi ile geçiş yapabilirsiniz. En sonunda köşelerden yapacağınız fiyonklar çok hoş görünüm sunacaktır. Aslında bebek görmeye giderken hazır ürünler yerine el örgüsü battaniye yapıp hediye götürebilirsiniz. El örmeler hem daha uzun süre kullanılacak hem de bebeğinizi sıcacık saracaktır.

tunus orgu mavi beyaz bebek battaniyesi
tunus orgu mavi beyaz bebek battaniyesi

İşte üzerinde kabartmalı motiflerin yer aldığı bol süslemeli bir tunus işi bebek battaniyesi. Yastığı yeleği ile tam bir takım olmuş. İşte bu şekil çok harika bir hediyelik olur. Kabartma motifi yaparak sıradan görünen battaniyeleri görsel olarak renklendirebilirsiniz. Bebeklerinize örebileceğiniz derya baykal bebek patik modellerini buradan inceleyip şirin patikler yapabilirsiniz böylece battaniye yastık yelekle takım oluşturacak bir parça daha edinmiş olursunuz.

tunus orguden kiz bebek battaniyesi
tunus orguden kiz bebek battaniyesi

Gördüğünüz gibi tunus örgü bebek battaniyeleri ile şekilleniyor. Aşağıda gördüğünüz gibi kare renkli motiflerle hoş bir battaniye örülmüş. Sizlere bir de yazımızın sonunda tunus işi bebek battaniyesi baklava örneğinin nasıl yapıldığını inceleyebileceğiniz bir video yer almakta. Şimdiden iyi seyirler kolay örgüler diliyorum…

tunus isi renkli bebek battaniyesi
tunus isi renkli bebek battaniyesi

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares