Yüksek Ateş Hamilelik Belirtisi midir?

Eğer bebek bekliyorsanız bu belirtilerden bir ya da birkaçını kendinizde arayabilirsiniz. İlk haftalarda da başlayabileceği gibi daha sonraki haftalarda da görülebilen hamilelik belirtileri arasından merak edilen biri de yüksek ateştir. Peki yüksek ateş ya da ateş basması hamilelik belirtisi olabilir mi hep birlikte bakalım.

hamilelikte yüksek ateş
hamilelikte yüksek ateş

Yüksek ateş ya da ateş basması ilk etapta hamilelik belirtisi olarak görülmeyebilir. Öncelikle düzenli adet döngüsü olan bir kadın adet gecikmesini ilk kriter olarak görmelidir. Tabii kafanızda soru işareti ile bu belirtileri aramak yerine kan testi yaptırmak en doğru yol ama yine de insan bu belirtileri kendinde aramaktan da kaçamıyor. Peki ya adet düzenli değil ise daha farklı belirtilere bakılabilmektedir. Yüksek ateş, ateş basması da hamilelik belirtisi kriterleri arasındadır. Tabii yüksek ateş yaşamadan da hamile kalanlar vardır. Yüksek ateşin ilk etapta ufak bir soğuk algınlığı sanıldığı gibi bu size tatlı bir haberin de müjdeleyicisi olabilmektedir. Tabii ki uzun süren ve fazla ateş durumunda doktora başvurulması gerektiğini hatırlatmak isterim. Bilmeyenler için şunu belirtmek isterim ki kadınlar yumurtlama zamanında da hafif ateş geçirebilirler bunu geçirmeyenler de vardır tabi. Eğer ki çocuk düşünüyorsanız bu döllenme oluşup hcg hormonu salgılandığında da yine bir ateş geçirme olasılığınız bulunmaktadır. Hamilelikte yüksek ateş anne ve bebeğe zarar verebileceği düşünülerek mutlaka doktora görünülmesinde fayda olduğunu söylemek isterim.

yüksek ateş hamilelik belirtisimi
yüksek ateş hamilelik belirtisimi

Bu konu ile ilgili soru görüş ve önerilerinizi sitemizin yorum bölümünden gönderebilirsiniz. Hamilelik ile ilgili en doğru bilgileri kadın.net sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares