Afgan Örgü Modelleri Çok Çarpıcı Örnekler Sizlerle

Afgan örgü modelleri ile karşınızdayız. Bu yazımızda afgan işi örgü örnekleri ile sizlerle olacağız. Önce ne olduğundan bahsedelim biraz. Ben de son zamanlarda sıkça rastlar oldum. Afgan işi ve tunus işi örgü modellerine. İkisi de çok popüler örgü biçimi. Bu örgü tarzlarına neden bu isimler verilmiş kesin bilememekle birlikte şöyle bir tahmin yürütüyorum. Sanıyorum oralara özgü motif ve örgü biçimleri. Afgan işi örgü motiflerine bakacak olursanız değişik bir örgü tekniği. Siz de bu şekil otantik örgülere ve şekillere bayılıyorsanız afgan işi örgüler tam sizlik. İşte beğendiğim örneklerden ilkini sizlerin beğenisine sunuyorum.

afgan isi orguden battaniye
afgan isi orguden battaniye

İlk örneğimizde bir battaniye modeli yer alıyor. Siz de benim gibi böyle otantik örtülere bayılıyorsanız afgan işinden kendinize sevdiklerinize battaniyeler, örtüler, koltuk şalları ve daha birçok şey örebilirsiniz. Ama sanıyorum en çok ta örtü ve battaniye tarzı şeylere çok yakışıyor afgan işi tekniği. Çünkü bu örnekler büyük alan kapladığı için motifleri kendini gösterebiliyor rahatlıkla. Afgan işi battaniyeler hem sıcacık tutacak hem görünümü içinizi ısıtacak.

afgan isi orguden koltuk ortusu
afgan isi orguden koltuk ortusu

Dediğim gibi büyük örtülerde çok iyi gösteriyor kendini bu teknik. Yine koltuk şalları da oldukça başarılı seçim. Şal demişken sevgili hanımlar sizler için çok özel şal örneklerinin yer aldığı derya baykal örgü şal örnekli konumuzu buradan size sunmak istiyorum. Linke tıklayarak sizin de zevkinize uygun örgü şal modeli ile karşılaşacaksınız umuyorum. Yukarıda yer alan zigzaglı motiflerle çok hoş bir görünüm sunulmuş. Koltuklarda yatak örtüsü olarak da tercih edilebilir. Yatak örtüsü demişken hemen aşağıda bir de afgan işi yatak örtüsü göreceksiniz. Afgan işi yatak örtüsünde renkli kare motifler tercih edilmiş. Yatak odanızı çok otantik değişik bir hava katmak için afgan işi teknikle örülmüş yatak örtülerini tercih edebilirsiniz.

afgan orgusu yatak ortusu
afgan orgusu yatak ortusu

Son bir örneğimizle yazımızı sonlandırmak istiyorum. Afgan işi örneklere baktığınızda sizler de çok beğendiğinizi düşünüyorum. Aşağıda yer alan son örneğimiz yine afgan işi bir battaniye. Her sezon yeni örneklerini gördüğümüz afgan işi modeller de yerini yeni modellere bırakırken biz sizler için yeni örnekleri bir araya getirdik. Umarım keyif almışsınızdır…

afgan orgusu battaniye modeli
afgan orgusu battaniye modeli
Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares